Opublikowano ranking najbardziej zestresowanych państw w Europie. Podium zaskakuje

Najnowszy raport dotyczący poziomu stresu w różnych krajach europejskich z pewnością zaskoczył wielu. Ranking ujawnił nieoczekiwane i niebywałe trendy. W jakich krajach mieszkańcy są najbardziej zestresowani? To może was zaskoczyć.

Corocznie pojawiają się nowe rankingi o różnej tematyce. Aktualnie światło dzienne ujrzał ten na temat najbardziej zestresowanych narodów w Europie. Jak wiadomo, mieszkańcy każdego kraju codziennie stawiają czoła wielu wyzwaniom, które sprawiają, że niekiedy odczuwamy zmęczenie oraz tym samym stres. Jakie więc państwa zaznaczają się jako miejsca o najwyższym poziomie stresu wśród mieszkańców? 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk poleciała na rajskie wakacje

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najbardziej zestresowane narody w Europie. Pod uwagę wzięto te czynniki

Do stworzenia rankingu wykorzystano badania czasopisma medycznego Lancet Global Burden of Disease oraz te prowadzone przez Eurostat i Gallup. Skupiono się na występowaniu stresu, lęku, depresji i odczuwaniu smutku. Analizowano osoby w wieku od 15 do 64 lat i wzięto pod uwagę wszystkie państwa Europy oprócz Rosji i Ukrainy, ze względu na trwającą tam wojnę. Jak więc przedstawia się lista, a w szczególności kto znalazł się na niechlubnym podium? 

Ten kraj ma najwyższy poziom stresu wśród mieszkańców. Analiza zaskoczyła wielu

Według danych podanych na stronie internationalaccountingbulletin.com, najbardziej zestresowanym krajem w Europie jest Grecja. Ta informacja z pewnością dziwi wielu, ponieważ państwo to postrzegane jest jako takie pełne słońca i kojarzy się nam z wakacjami, czyli z czymś raczej pozytywnym. Niestety, nawet w tak pięknym i ciepłym miejscu na świecie panuje stres i to na całkiem wysokim poziomie, ponieważ 71,8 na 100 osób odczuwa tam niepokój.

Drugie miejsce w rankingu należy również do państwa pełnego słońca, bo do Turcji. Tam aż 71,2 na 100 osób jest głęboko zestresowanych, a ponad 49 procent ankietowanych stwierdza, że często odczuwa smutek. 

Ostatnie miejsce podium powędrowało do Portugalii, czyli także kraju kojarzonego ze szczęściem, słońcem i urlopem. Tam 68,4 na 100 osób odczuwa stres. Wyniki te pokazują, że nie tylko warunki atmosferyczne wpływają na nasze samopoczucie, ale również wiele innych aspektów, takich jak np. minimalne zarobki i jakość życia. Jak ranking przedstawiał się dalej? Oto cała lista:

  1. Grecja
  2. Turcja
  3. Portugalia
  4. Malta i Cypr
  5. Irlandia
  6. Hiszpania
  7. Włochy
  8. Francja
  9. Szwajcaria.

Bez wątpienia możemy być dumni, ponieważ Polska nie pojawiła się na tej jakże niechlubnej liście.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.