Kosiniak-Kamysz żenił się dwa razy. Ile ma dzieci? Niedługo na świat przyjdzie kolejna pociecha

Władysław Kosiniak-Kamysz został wicepremierem i ministrem obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska. Ostatnio spore zainteresowanie budzi też życie prywatne polityka. Wiąże się to z informacją o kolejnej ciąży jego żony, Pauliny Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz został powołany na stanowiska wicepremiera i ministra obrony narodowej 13 grudnia 2023 roku, więc w jego życiu zawodowym dzieje się obecnie całkiem sporo. Tymczasem okazuje się, że równocześnie w rodzinie polityka zachodzą niemniej ważne zmiany. W 2024 roku Władysława i Pauliny powitają nową pociechę, która już zwróciło na siebie uwagę podczas ważnego wydarzenia.

Zobacz wideo Bronisław Komorowski: Kosiniak-Kamysz ma szansę być dobrym ministrem obrony, jeśli zbuduje sobie mocny, niezależny zespół

Władysław Kosiniak-Kamysz: dzieci, żona i wykształcenie. Pierwszą partnerką wicepremiera była Agnieszka Kosiniak-Kamysz

Zgodnie z informacjami dostępnymi na Wikipedii, w 2006 roku Władysław Kosiniak-Kamysz ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i został asystentem w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi CM UJ, a w 2010 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych na tej samej uczelni. W 2007 roku natomiast związał się z Agnieszką, która dwa lat później została jego pierwszą żoną. Niestety para rozwiodła się po siedmiu latach, nie doczekali się też dzieci.  Kosiniak-Kamysz początkowo nie szukał nowej miłości, a z nową partnerką połączył go w sumie przypadek i… bolący ząb. Paulina Kosiniak-Kamysz (z domu Wojas) jest bowiem dentystką.

Któregoś dnia zadzwoniłem do niej późnym wieczorem z prośbą o pomoc, a następnego siedziałem już u niej na fotelu. Tak się wszystko zaczęło

- wspominał później polityk w jednym z wywiadów cytowanych przez serwis plejada.pl. Choć para ceni sobie prywatność i nieczęsto mówi o rodzinie, to wiadomo, że mają dwie córeczki: Zofię i Różę. Najwyraźniej jednak gromadka ta wkrótce powiększy się o kolejne maleństwo.

Gala Wektory 2023 i Paulina Kosiniak-Kamysz. Instagram potwierdził informacje o trzeciej ciąży

Wektory to nagrody przyznawane wybitnym osobistościom ze świata gospodarki, polityki, kultury i mediów przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Jak donosi Forbes, w tegorocznej edycji Super Wektora otrzymali liderzy koalicji Trzecia Droga: marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia i wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. To właśnie Gala wręczenia tych wyróżnień stała się zarazem okazją do ujawnienia wieści o trzeciej ciąży Pauliny Kosiniak-Kamysz.

Za chwilę rozpocznie się pierwszy bal nowego obywatela Polski, który jeszcze jest w brzuszku mamy, ale już na balu. Życzę mu pięknego życia i pięknej Polski

- napisała na Instagramie Gosia Baczyńska, która zaprojektowała piękną suknię żony wicepremiera.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA