W małopolskich szkołach podstawowych pojawi się nowy przedmiot, którego do tej pory nie było w programie nauczania. Właśnie trwa wprowadzanie go do szkół. Będą to "lekcje miłości do zwierząt i przyrody", które mają nie tylko integrować dzieci, ale także uczyć je świadomości ekologicznej i wrażliwości na świat wokół. Co dokładnie wiadomo o tym nowatorskim projekcie?
Pomysłodawcą wprowadzenia do szkół "lekcji miłości do zwierząt i przyrody" jest Tom Justyniarski, który autor edukacyjnych książek o zwierzętach. Projekt powstał we współpracy z Fundacją Serce Świata i będzie wprowadzany w krakowskich placówkach. Zajęcia są przewidziane dla klas II-III szkoły podstawowej. "Lekcje miłości do zwierząt i przyrody" mają na celu integrację dzieci, uczenie ich empatii, wzbudzenie u nich kreatywności, a także zbudowanie odpowiedzialności za żywe istoty.
Celem naszych zajęć jest edukacja emocjonalna dzieci, by kształtować kolejne pokolenia, które będą odznaczały się ciepłem, miłością, empatią i wiarą w swoje możliwości. Chcemy również rozwijać w dzieciach świadomość, że są integralną częścią ekosystemu i mają wpływ na jego równowagę
- poinformował pomysłodawca projektu. Dodatkowym wsparciem w trakcie zajęć będą zapewnione dla dzieci materiały dydaktyczne. W trakcie lekcji przewidziane jest stosowane nowoczesnych metod edukacyjnych takich jak gry edukacyjne, prace plastyczne i interaktywne prezentacje. Więcej o tej inicjatywie przeczytacie na stronie fundacji.
To są bardziej zajęcia integrujące dzieci, bo na tych zajęciach zsuwa się stoły, żeby dzieci mogły razem pracować i odpowiadać na pytania
- podkreślił Justyniarski w rozmowie z portalem KRKnews.
Pilotażowe "Lekcje miłości do zwierząt i przyrody" odbyły się także w warszawskich podstawówkach. Inicjatywa organizowana była przez Miasto Stołeczne Warszawa i Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
Nasze 'Lekcje' zostały bardzo ciepło przyjęte i mamy dużą nadzieję na kolejne spotkania i dłuższą współpracę
- czytamy na profilu Fundacji Serce Świata na Instagramie.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.