Jeśli szukasz pracy, Mentzen ma do rozdania milion złotych. Wystarczy tylko zabawić się w detektywa

Nietypowy konkurs, w którym teoretycznie każdy może wziąć udział, ogłosił Sławomir Mentzen. Nagroda do zgarnięcia jest imponująca, bo to aż milion złotych. Wystarczy dostarczyć nagranie kompromitujące pewną osobę. Czyja reputacja jest warta aż tyle pieniędzy? Zdradzamy, co ogłosił Mentzen.

W środę 11 października na platformie X (dawniej Twitter) pojawiło się dwuminutowe nagranie zamieszczone przez Sławomira Mentzena. Szybko zyskało ono ogromne zainteresowanie zarówno ze strony użytkowników, jak i mediów. Do tej pory wyświetlono je prawie dwa miliony razy. Co dokładnie wywołało takie zamieszanie? Po części związane jest to ze wspomnianą wysoką kwotą, choć nie jest to jedyny sensacyjny element oferty.

Zobacz wideo "Bosak&Mentzen Na Żywo". Tak wygląda show liderów Konfederacji

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Sławomir Mentzen: milion do rozdania. Co ogłosił Mentzen na swoim profilu?

Mentzen w swoim filmiku szybko przechodzi do konkretów.

Wszyscy pamiętamy nagrania Mateusza Morawieckiego z restauracji Sowa i Przyjaciele, gdzie mówił o tym, że powinniśmy pracować za miskę ryżu. Natomiast nie wszyscy wiedzą, że nagrań z udziałem Mateusza Morawieckiego było znacznie więcej

- oznajmia polityk już na wstępie. Według niego fakt, że ktoś w kraju takie taśmy posiada, powinien być dla nas niepokojący. Jednocześnie zastanawia się, czy może to być wykorzystywane do szantażowania premiera i pyta, dlaczego służby nie podejmują prób odzyskania pozostałych kompromitujących materiałów. To dlatego też do akcji postanowił wkroczyć sam Mentzen, proponując milion złotych za kopię nagrania, na którym Mateusz Morawiecki "mówi o kupowaniu nieruchomości na słupy".

Wyślij mi fragment tego nagrania. Jeżeli okaże się ono autentyczne, skontaktujemy się i przekażę ci jeden milion złotych. Po otrzymaniu tego nagrania oczywiście je opublikuję oraz przekażę policji. Jeżeli masz to nagranie, to lepiej się pospiesz, ponieważ oferta obowiązuje do momentu, kiedy Mateusz Morawiecki będzie premierem

- podsumowuje ofertę lider Konfederacji.

Mentzen o premierze bez ogródek. Jest reakcja internautów i gorące dyskusje

Na reakcje po opublikowaniu postu nie trzeba było długo czekać, choć przedstawiona propozycja nie została raczej potraktowana poważnie.

Dla posiadacza tych taśm milion złotych to są drobne

- zauważa jedna z osób. Pojawiło się także pytanie od innego użytkownika o to, czy nie znajdzie się jakieś łatwiejsze zadanie za 20 tysięcy "na remont kuchni". Co więcej, wśród komentarzy nie zabrakło odpowiedzi przedstawicieli sceny politycznej.

Sławek, przeznacz z tego 500 zł na hosting. Ostatnio wygasł i nie można znaleźć Twoich świetnych ustaw. Pozostałe 999 500 zł możesz sobie zostawić, bo nie ma takiego nagrania. Daje milion, jak polecisz jutro na księżyc. A nawet pięć

- napisał Piotr Müller, rzecznik rządu. Czy jest szansa na to, że ktoś faktycznie odpowie na ofertę Mentzena i premier Morawiecki zostanie skompromitowany? Czas pokaże. Póki co trzeba przyznać, że wywołanie medialnego szumu się udało.

Więcej o:
Copyright © Agora SA