Do kiedy Bon Turystyczny 2023? Zostało kilka dni. Niektórzy rodzice stracą nawet kilkaset złotych

Polski Bon Turystyczny jest świadczeniem skierowanym do rodzin i ma na celu wsparcie polskiej turystyki. Do kiedy wykorzystać Bon Turystyczny? Gdzie zrealizować bon turystyczny? Wyjaśniamy, jak wykorzystać Bon Turystyczny i na czym dokładnie polega Bon Turystyczny aktywacja.

Zgodnie z informacjami na stronie programu, Polski Bon Turystyczny przeznaczony jest dla rodziców, którzy posiadają co najmniej jedno dziecko do 18. roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon o wartości 500 zł. Rodzice dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą natomiast liczyć na dofinansowanie w wysokości 1000 zł.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bon Turystyczny: do kiedy ważny? Na czym polega Bon Turystyczny aktywacja i jak wykorzystać Bon Turystyczny

Termin zakończenia programu był wydłużany ze względu na duże zainteresowanie, jednak ostatecznie Bon Turystyczny można wykorzystać do 31 marca 2023. Oznacza to, że rodzicom pozostaje niewiele ponad tydzień na zyskanie dofinansowania rodzinnego wypoczynku. Warto rozważyć skorzystanie z tej formy wsparcia, zwłaszcza że o przyznaniu bonu nie decydują dochody rodziny.

W celu odebrania bonu należy zalogować się na stronie bonturystyczny.zus.pl. Możemy to zrobić za pośrednictwem Profilu Zaufanego lub bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu będziemy mogli wygenerować unikalny 16-cyfrowy numer, który następnie otrzymamy za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej. Nasz bon to właśnie ten numer, a realizacja bonu polega na jego okazaniu.

Gdzie zrealizować bon turystyczny? Sprawdź, gdzie wykorzystasz Bon Turystyczny (lista atrakcji)

Lista atrakcji, za które możemy zapłacić Bonem Turystycznym, obejmuje ponad 28 tys. miejsc na terenie całej Polski. Wśród nich znajdują się przede wszystkim ośrodki, w których skorzystamy z usług hotelarskich. Dofinansowanie można przeznaczyć również na imprezy turystyczne, czyli np. wycieczki czy obozy dla dzieci. Aby znaleźć konkretny punkt, wystarczy skorzystać z mapy online.

Jak podaje portal Business Insider, najwięcej płatności Bonem Turystycznym zarejestrowano dotychczas w Małopolsce. Jeśli trend ten utrzyma się także w ostatnich dniach, być może warto pomyśleć o zaplanowaniu innego kierunku podróży. W końcu zatłoczone szlaki turystyczne nie wszystkim odpowiadają, a możliwości wyboru jest naprawdę wiele.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.