Bon Turystyczny 2023 dla seniorów i rodzin: nowe informacje. Możliwe prace nad projektem przed wakacjami

Od kiedy bon turystyczny 2023? Choć trudno na razie mówić o dokładnym oficjalnym terminie, pojawiły się już nowe informacje na ten temat. Wynika z nich, że grono odbiorców świadczenia może zostać poszerzone o emerytów i rencistów. Wyjaśniamy, jakie mogą być zasady nowego bonu turystycznego.

Polski Bon Turystyczny to świadczenie, które zostało wprowadzone w celu wsparcia zarówno rodzin z dziećmi, jak i polskiej turystyki. W ramach programu można było otrzymać 500 zł na każde dziecko poniżej 18. roku życia lub 1000 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Termin na realizację bonu minął 31 marca 2023.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Polski Bon Turystyczny i sukces programu. Ze świadczenia skorzystały miliony Polaków

Pieniądze pozyskane w ramach bonu były przeznaczane głównie na opłatę noclegów w ośrodkach turystycznych, choć można było również wykorzystać je np. na karnet do parku rozrywki. W ogólnym ujęciu program okazał się być dużym sukcesem, o czym informował oficjalnie ZUS.

Do końca marca 2023 r. uprawnionych do bonu turystycznego było ok. 4,5 mln osób, natomiast w systemie widniało ponad 3,9 mln aktywnych bonów. Wykorzystanych bonów było 95 proc., czyli prawie 3,8 mln, z czego całkowicie wykorzystano ok. 3 mln, zaś częściowo 778,6 tys. Niewykorzystanych aktywnych bonów było 5 proc., czyli prawie 188 tys.

- czytamy w komunikacie podsumowującym wyniki Polskiego Bonu Turystycznego.

Warto wspomnieć, że bardzo pozytywnie o programie wypowiadali się również eksperci związani bezpośrednio z branżą turystyczną, którzy jednocześnie zauważali potrzebę jego kontynuowania. Na ten temat wypowiadał się m.in. Tomasz Machała członek zarządu grupy Szallas, do której należą serwisy Nocowanie.pl i Noclegi.pl.

Od kiedy bon turystyczny 2023? Nowa edycja programu może ruszyć przed wakacjami

Choć Ministerstwo Sportu i Turystyki nie wydało oficjalnego oświadczenia w sprawie nowego bonu turystycznego, "Rzeczpospolita" donosi, że w resorcie mają trwać prace w tym zakresie. Co więcej, z dofinansowania wakacji w wysokości 500 zł tym razem mieliby skorzystać emeryci i renciści. Trudno jednak stwierdzić na ten moment, czy byliby oni jedynymi beneficjentami, czy też grupa odbiorców objęłaby po prostu zarówno rodziców z dziećmi, jak i seniorów. Jeśli resort rozpocząłby prace nad programem w najbliższym czasie, możliwe jest, że kolejna edycja programu zostałaby uruchomiona jeszcze przed wakacjami.

Szukasz informacji na temat świadczeń? Te artykuły mogą cię też zainteresować:

-700 plus zamiast 500 plus. Wiceminister zdradził rządowe plany
-To kolejny zastrzyk gotówki dla rodzin. Dostaną 600 zł, jeśli spełnią warunek
-Dodatek małżeński 2023 może wynieść nawet 5 tys. złotych

Więcej o:
Copyright © Agora SA