Ceny nad polskim morzem mogą zaskoczyć. Wyjazd nad Bałtyk w 2023 wyniesie cię więcej, niż kiedykolwiek

Morze Bałtyckie od lat jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc na wakacje. Niestety, z roku na rok jest tam coraz drożej. Jeżeli planujesz wyjazd nad morze również tego lata, warto zaplanować to tak, by jak najbardziej obniżyć koszty.

Wysokie ceny nad morzem skutecznie potrafią zniechęcić do wyjazdu. Wiele osób marzy jedynie o wylegiwaniu się na plaży, nie wydając zbędnych pieniędzy. Często odkładamy pieniądze na tę przyjemność przez cały rok, a finalnie okazuje się, że może być to nadal zbyt mała kwota. Dzieje się tak, ponieważ koszty stale idą w górę. Ile zapłacimy w tym roku za nocleg nad Bałtykiem?

Zobacz wideo Synek Janachowskiej kocha ocean. Pływa już bez rękawków

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl  

Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na wyjazd? Warto wszystko dokładnie zaplanować

Aby zaplanować wydatki na wyjazd, należy pomyśleć o tym, na co chcemy poświęcić pieniądze. Trzeba wziąć pod uwagę wszystkie możliwe aspekty, plus koszty dodatkowe, tak "na wszelki wypadek". Opłaty tak naprawdę uzależnione są od odległości od morza. Im bliżej, tym drożej. Jeżeli chodzi o noclegi, najdroższym wariantem do wynajęcia będzie oczywiście hotel, jednak niektórzy nie wyobrażają sobie wakacji z inną formą noclegu. Jeżeli należysz do tej grupy osób, wiedz, że ceny zaczynają się w sezonie od 250 zł za dobę, jednak górnej granicy wyceny nie ma. Najtańszą opcją może okazać się wynajęcie pokoju, które najtaniej mogą wynieść od 70 zł w górę. Ceny za posiłek np. filet z dorsza wyniesie od 36 zł w górę (bez dodatków). Zimne napoje od 10 zł, ciepłe natomiast od 15 zł, tyle samo co pół litra piwa. Frytki mogą wzbudzić emocje, bo ich ceny wynoszą od 15 zł (często z dodatkiem ketchupu mogą kosztować nawet do 20 zł). Oprócz słonej wody i plażowania warto wziąć pod uwagę dodatkowe atrakcje, z których chcemy skorzystać. Np. popularne fokarium w Helu kosztuje wstęp 10 zł za osobę. Latarnia Morska w Krynicy 9 zł bilet normalny.

Jak zaplanować wyjazd nad morze? Jeżeli boisz się wysokich cen, weź to pod uwagę 

Warto znać kilka trików, które pozwolą zaoszczędzić na całym wyjeździe. Wystarczy odpowiedni plan. Oto kilka zasad: 

  • Planując nocleg, wybierz miejscowość, w której jest niższe obłożenie. Popularne miasta takie jak Kołobrzeg, czy Trójmiasto nie będą tanim wyborem.
  • Jedzenie - na tym również można sporo zaoszczędzić, wystarczy samodzielnie przyrządzać posiłki, zamiast stołować się w restauracjach. Wiadomo, że nie zawsze uda się wcisnąć posiłek w plan dnia, jeżeli tak jest, warto przygotować sobie, chociaż śniadanie oraz kolacje, a obiad wybrać w miejscu, w którym serwują dania dnia, które nie wyniosą więcej niż 35 zł, a czasem mogą być nawet tańsze.
  • Zamiast drogich atrakcji, warto rozważyć opcję spacerów, jazdy na rowerze, plażowanie i pływanie w morzu. Nasze Polskie morze serwuje wiele atrakcji, które są całkowicie za darmo, np. molo w Sopocie wstęp ma płatny, natomiast molo w Gdańsku, już nie. 

Może Ci się też spodobać: 
- Polska pokonała Bali, Chorwację i Tajlandię. Amerykański dziennik zachwycił się naszym krajem
- Tego na lotnisku jeszcze nie było. Mężczyzna mężnie walczył, żeby nie płacić za nadbagaż
- Burmistrz postawił wielki płot, żeby turyści nie mogli zrobić sobie selfie z widokiem. Powodem bajka Disneya

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.