Fundacja „Szansa dla gmin" już od kilkunastu lat wspomaga finansowo wyjazdy dzieci na ferie zimowe. Już teraz rozpoczął się nabór wniosków o dopłatę do turnusów w 2024 roku. Jak złożyć wniosek i kto może otrzymać pieniądze? To środki z Funduszu Składkowego Ubezpieczenie Społecznego Rolników.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Rodzice mogą ubiegać się o uzyskanie dodatkowych 900 złotych na wypoczynek zimowy dzieci w formie turnusów wyjazdowych w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. W związku z tym, że dopłata realizowana jest ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, mogą z niej skorzystać wyłącznie nieliczni. Aby otrzymać pieniądze, należy spełnić dwa podstawowe warunki:
Jak podaje GazetaPrawna, nabór wniosków prowadzony jest za pośrednictwem stron internetowych - www.szansadlagmin.pl oraz www.samoobrona.net.pl. To właśnie tam można pobrać odpowiedni formularz. Zanim rodzic otrzyma dofinansowanie, musi wpłacić 200 złotych na konto Fundacji „Szansa dla gmin", jednak ta kwota zostanie wliczona w koszt pobytu dziecka na turnusie. Jest jeszcze jedno "ale". Wyjazdu nie można wybrać samodzielnie.
Wspomniane dofinansowanie dotyczy pobytu w Domu Wczasowym Halina w Zakopanem, Kwaterach prywatnych A. Sieczka w Poroninie, Domu Wypoczynkowym PILSKO w Korbielowie oraz Ośrodku Wypoczynkowych RANCHO Wołkowyja. Turnusy trwają 7 dni, a ich łączny koszt wynosi 1650 złotych. Natomiast, osoby, które uzyskają dopłatę, będą musiały zapłacić z własnej kieszeni jedynie 750 złotych. Warto pamiętać, że tegoroczne ferie zimowe odbywają się w odgórnie ustalonych terminach:
Dodatkowe pieniądze można uzyskać również z ZFŚS. Choć o tzw. wczasy pod gruszą i dofinansowanie zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży pracownicy najczęściej ubiegają się w okresie letnim, również teraz mogą to zrobić. W tym przypadku wniosek należy złożyć przed lub po wyjeździe, w zależności od uregulowań danego zakładu pracy.
Do wniosku trzeba dołączyć oświadczenie o dochodach. Kryterium dochodowe upoważniające do skorzystania z dofinansowania jest ustalane samodzielnie przez każdą firmę
- czytamy w serwisie GazetaPrawna. Wypłacana kwota ustalana jest indywidualnie i niekiedy może sięgać nawet dwóch tysięcy złotych.