Poczta Polska sprzedaje tanie domy w atrakcyjnych lokalizacjach. Jest jednak pewien haczyk

Choć Poczta Polska znajduje się obecnie w trudnej sytuacji, to nie zaprzestaje działalności. Spółka prowadzi nawet sprzedaż nieruchomości, o czym nie wszyscy wiedzą. Oferta obejmuje domy i mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach i stosunkowo niskich cenach. Niestety są oczywiście też minusy.

Wiele z domów i mieszkań oferowanych aktualnie na sprzedaż przez Pocztę Polską znajduje się w województwach nadmorskich. Co prawda nie są położone w bezpośrednim sąsiedztwie morza, ale ich lokalizacja często jest bardzo atrakcyjna. Z powodzeniem mogą posłużyć jako letni pensjonat lub domek wczasowy na własny użytek. Gdy dołożymy do tego niskie ceny, brzmi to jak niepowtarzalna okazja. W czym zatem tkwi haczyk?

Zobacz wideo Maciej Samcik: Nieruchomości w Polsce będą jeszcze przez jakiś czas drożały, zwłaszcza te w największych miastach

Wykup mieszkania od Poczty Polskiej? W ofercie są też lokale użytkowe i działki

Poczta Polska sprzedaje nieruchomości m.in. w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. Osoby zainteresowane kupnem muszą mieć jednak na uwadze, że są to przeważnie budynki do generalnego remontu. Mimo to, jeśli posiadamy odpowiednie środki, warto taką inwestycję rozważyć. Przykładowo, jeden z budynków usytuowany jest w Bobowie, około 45 minut od Gdańska. Na działce o powierzchni 2,5 tys. mkw. znajduje się budynek niemieszkalny, który ma z kolei 169 mkw. Z ogłoszenia dowiadujemy się też, że działka jest przeznaczona "pod teren zwartej zabudowy mieszkaniowej oraz jako tereny rolne".

W województwie kujawsko-pomorskim z kolei znajduje się ciekawa nieruchomość w miejscowości Iwiec. Tym razem budynek ma 173 mkw. i położony jest na działce o powierzchni 1475 mkw. Cena wywoławcza to 261 tys. złotych, a licytacja odbędzie się już 24 stycznia 2024 roku. Szczegóły na temat tej i innych ofert możemy znaleźć na oficjalnej stronie Poczty Polskiej. Dostępne są zarówno nieruchomości zabudowane, jak i niezabudowane.

Poczta Polska: sprzedaż nieruchomości trwa. Czy to pomoże spółce uporać się z problemami?

Biorąc pod uwagę doniesienia medialne w ostatnim czasie, Poczta Polska zdecydowanie potrzebuje dodatkowych źródeł dochodu. Nie tak dawno pisaliśmy o liście otwartym polskich pocztowców. Jego treść potwierdziła, że starty spółki na koniec 2023 roku wynosiły około 700-800 milionów złotych. "Rzeczpospolita" dotarła natomiast do uchwały zarządu PP, w której poruszono kwestię m.in. wstrzymania wydatków, naboru pracowników oraz podwyżek.

Do czasu zatwierdzenia planu rzeczowo-finansowego Poczty na 2024 r. przez Radę Nadzorczą wstrzymuje się wydatki i decyzje inwestycyjne, również dotyczące lat kolejnych, które nie są niezbędne do zapewnienia ciągłości realizacji zadań operacyjnych PP

- czytamy w uchwale cytowanej przez "Rzeczpospolitą".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.