Tyle wyniesie emerytura Zenka Martyniuka. Wielu seniorów może tylko pomarzyć o takiej kwocie

Choć Zenek Martyniuk to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd muzyki disco polo, na co dzień nie szasta pieniędzmi. Regularnie odprowadza składki, by za pewien czas cieszyć się godną emeryturą. Na jakie świadczenie może liczyć? Muzyk podał dokładną kwotę.

Zenek Martyniuk to bez wątpienia jedna z największych gwiazd disco polo w Polsce. Zaczynał jako wokalista zespołu Akcent, a później rozpoczął karierę solową, która przyniosła mu największy sukces. Jest regularnie zapraszany na różne festiwale i wydarzenia muzyczne, takie jak telewizyjne koncerty czy sylwestry. Wszystkie te wystąpienia zapewniły mu niemałą fortunę. Czy przełoży się to także na emeryturę?

Zobacz wideo Danuta Martyniuk wydaje najwięcej pieniędzy na.

Ile zarabia Zenek rocznie? Stawki za koncerty są ogromne

Nie jest tajemnicą, że muzycy zgarniają sporą sumę za swoje koncerty. Na czele najlepiej zarabiających piosenkarzy w Polsce może znaleźć się "król disco polo", czyli Zenek Martyniuk. Jak podała niegdyś "Gazeta Wyborcza", za jeden standardowy koncert artysta dostaje około 30 tysięcy złotych. Na wyższe stawki może liczyć podczas okolicznościowych występów, na przykład tych organizowanych z okazji nadejścia Nowego Roku. Za sylwestrowe show muzyk miał bowiem zgarnąć aż 60 tysięcy złotych. Takie kwoty przekładają się na ogromne zarobki w skali roku, jednak Zenek Martyniuk dysponuje pieniędzmi oszczędnie. W rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że regularnie odprowadza składki na emeryturę.

Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4000 złotych, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas

- mówił  w wywiadzie. Jak to się przekłada na ostateczną wysokość świadczenia?

Ile emerytury ma Zenek Martyniuk? Seniorzy mogą zazdrościć

Nie każdy może pozwolić sobie na odprowadzanie tak wysokich składek. Odkładając aż 4000 złotych miesięcznie, muzyk twierdzi, że jego emerytura może wynieść nawet 5000 zł. To ogromna kwota, której pozazdrościłby mu niejeden senior. Wygląda jednak na to, że świadczenie nie będzie jedynym źródłem utrzymania Martyniuka, gdy postanowi zakończyć już karierę. Artysta wspomniał w rozmowie z "Super Expressem", że aktualnie inwestuje część swoich pieniędzy w nieruchomości, a także w torebki ukochanej żony Danuty.

Jak Danusia kupuje, to mówi, że kupuje takie, które nigdy nie tracą na wartości. Inwestuję też w nieruchomości. Mamy ich troszeczkę w Grabówce. Mamy też domek w Białowieży. Ja nie jestem osobą rozrzutną, nie przepijam, nie baluję i jest ok, jest super.

- podkreślił.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.