Pracownik lotniska miesiącami okradał podróżnych. Zgromadził 77 tysięcy złotych

Czy na lotnisku kradną? Były funkcjonariusz amerykańskiej Służby Celnej i Ochrony Granic (CBP) przyznał się do kradzieży prawie 19 tysięcy dolarów (77 tysięcy złotych) od pasażerów przylatujących międzynarodowymi lotami na lotnisko w Naples na Florydzie. Incydent wstrząsnął lokalną społecznością i podważyły zaufanie do instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo granic.

Skandal wybuchł, gdy ujawniono, że William Joseph Timothy, funkcjonariusz z wieloletnim stażem, wykorzystywał swoją pozycję, by dokonywać kradzieży od niczego niepodejrzewających podróżnych. Ta szokująca historia rzuca światło na ryzyko związane z korupcją wśród osób powołanych do ochrony granic i egzekwowania prawa.

Zobacz wideo Agnieszka Sienkiewicz o pieniądzach. "Nie bądźmy hipokrytami. Oczywiście, że zmieniają życie"

Kradzieże na lotnisku. Temu mężczyźnie udało się zebrać prawie 19 tysięcy dolarów

Jak podaje Fox News William Joseph Timothy, 43-letni były funkcjonariusz CBP (U.S. Customs and Border Protection), przyznał się do kradzieży prawie 19 tysięcy dolarów (77 tysięcy złotych) od pasażerów przylatujących na lotnisko w Naples w południowo-zachodniej Florydzie. Kradzieże miały miejsce podczas siedemnastu oddzielnych incydentów, które rozpoczęły się w połowie 2023 roku i trwały do początku roku bieżącego. Przyznanie się do winy miało miejsce w ramach ugody sądowej, w której Timothy zobowiązał się do zwrotu całej skradzionej kwoty oraz złożył rezygnację ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Departament Sprawiedliwości, zgromadzone w trakcie śledztwa dowody ujawniły, że Timothy potajemnie przywłaszczał sobie gotówkę od pasażerów podczas przeprowadzania kontroli granicznych oraz weryfikacji walutowych, będących częścią jego oficjalnych obowiązków.

Dowody zebrane podczas śledztwa wykazały, że Timothy potajemnie kradł gotówkę od przylatujących pasażerów międzynarodowych podczas kontroli granicznej i weryfikacji walutowej przeprowadzanych w ramach jego oficjalnych obowiązków jako przydzielonego funkcjonariusza CBP na lotnisku w Neapolu

- powiedzieli urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości w komunikacie prasowym, cytowani przez Fox Buisness.

Gdzie zgłosić kradzież na lotnisku? W pierwszym kroku udaj się do punktu informacyjnego lub do służb ochrony

Na lotniskach na całym świecie procedury dotyczące zgłaszania kradzieży czy problemów z bagażem są zazwyczaj dość podobne, choć mogą różnić się szczegółami w zależności od lokalnych regulacji i zasad danego portu lotniczego. Większość lotnisk wyposażona jest w punkty informacyjne oraz służby ochrony, które są pierwszym miejscem zgłaszania wszelkich incydentów. W przypadku kradzieży standardowa procedura zwykle obejmuje współpracę między ochroną lotniska a lokalną policją w celu przeanalizowania dostępnych nagrań z monitoringu i podjęcia odpowiednich. Pasażer musi jednak złożyć formalne zgłoszenie, które inicjuje proces dochodzeniowy. Na lotniskach funkcjonują także biura obsługi bagażu zagubionego, gdzie można zgłosić swój problem i wypełnić stosowny formularz reklamacyjny. W każdym przypadku ważne jest, by zachować wszelkie dokumenty podróży.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.