Te cytrusy będą idealne do uprawy w domu. Samodzielnie wyhoduj ulubione egzotyczne owoce

Jeśli lubisz cytrusy, to z pewnością ucieszy cię ta wiadomość. Niektóre z nich świetnie nadają się do uprawy w domu. Wystarczy naprawdę niewiele, aby już niedługo cieszyć się ulubionymi egzotycznymi owocami. Wyhodowane samodzielnie, z pewnością będą smakować najlepiej.

Jeśli lubisz egzotyczne owoce, a szczególnie cytrusy na pewno ucieszy cię wiadomość, że można hodować je w domu. Te gatunki będą doskonałe do uprawy w doniczce.

Zobacz wideo Lubisz pomarańcze? To świetnie! Sprawdź, jak możesz wykorzystać ich skórkę

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jakie cytrusy można uprawiać w domu? Te gatunki będą najlepsze 

Jak wiadomo, niektóre owoce i warzywa można z powodzeniem uprawiać w domu. Jeśli lubisz nieco bardziej egzotyczne smaki, to na pewno chcesz wiedzieć, czy niektóre cytrusy można hodować w mieszkaniu. Okazuje się, że te gatunki będą najlepsze do uprawy w domu. 

  • Cytryna skierniewicka - to skrzyżowanie pomelo z cytronem. Wielkość owoców jest naprawdę zaskakująca. Potrafią one osiągać podobną wielkość do pomarańczy czy grejpfruta. Jeśli marzy ci się duża cytryna, która będzie świetnym dodatkiem do deserów i herbaty, postaw na odmianę skierniewicką. 
  • Mandarynka - wbrew pozorom one również świetnie nadają się do uprawy w domu. Jeśli chcesz cieszyć się przysmakiem wyhodowanym samodzielnie, będzie to doskonały wybór.
  • Kalamondyna - owoce rośliny przypominają nieco mniejsze pomarańcze. Są one jednak bardziej kwaśne. Kalamondyna świetnie nadaje się do uprawy w domu. Może stanowić piękną ozdobę, a jej owoce warto dodać na przykład do herbaty lub deserów. 

Jak uprawiać cytrusy w domu? O tych zasadach trzeba pamiętać 

Niezależnie od tego, jakie owoce wybierzesz, warto poznać zasady uprawy cytrusów w domu. Dzięki temu wyrosną pięknie i bujnie. 

  • Światło - cytrusy powinny mieć stały dostęp do światła. Latem dobrze będzie wynieść je na balkon lub taras. Dzięki temu owoce będą znacznie bardziej dorodne. Uważaj jednak na zbyt nagłe zmiany temperatury oraz oświetlenia. Może to doprowadzić do żółknięcia cytrusów. 
  • Podlewanie - gleba powinna być zawsze lekko wilgotna. Uważaj jednak aby nie przelać cytrusów. Może to doprowadzić do rozwoju chorób grzybowych lub nawet gnicia korzeni. Warto więc zrobić w doniczce warstwę drenażu. 
  • Nawożenie - cytrusów wbrew pozorom nie trzeba właściwie nawozić. Jeśli jednak chcesz zapewnić swoim roślinom więcej składników odżywczych, użyj nawozu do cytrusów. Pamiętaj, tylko aby uważać na ewentualne przenawożenie rośliny.
Więcej o:
Copyright © Agora SA