Sezon na ogórki trwa już w pełni. Nie każdy jednak okaz jednak wyrośnie w tak idealnym rozmiarze, by zmieścić się bez problemu do słoika. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak wykorzystać nawet najbardziej przerośnięte ogórki. Wystarczy wybrać jeden z przepisów, które dziś dla was przygotowaliśmy, a żadna wielkość ogórka nie będzie straszna.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Te ogórki są przepyszne już same w sobie, ale świetnie sprawdzą się także do mięs, wędlin, kanapek czy sałatek. Ten przepis może odmienić twoje kubki smakowe i z pewnością rozsmakuje w sobie twoich znajomych. Warzywa dzięki niemu są nie tylko świetnie doprawione, ale i chrupiące. Ten przepis wykonają osoby początkujące, które przez długi czas będą mogły się cieszyć pysznym smakiem ogórków. Potrzebować będziemy:
Ogórki myjemy i kroimy na plasterki o grubości około 3 centymetrów, a następnie wkładamy do dużej miski. Cebule i czosnek obieramy i kroimy, paprykę oczyszczamy z gniazd i tniemy w paski. Warzywa dodajemy do ogórków. Dodajemy sól i wszystko dokładnie mieszamy. W osobnej misce mieszamy cukier, ocet i olej roślinny. Następnie dodajemy szklankę wody i na koniec dodajemy przyprawę gyros. Wszystko dokładnie mieszamy i wlewamy do miski z warzywami w soli. Wszystko dokładnie mieszamy. Miskę przykrywamy i odstawiamy w chłodne miejsce na około osiem godzin, mieszając co około dwie godziny. Po upływie tego czasu możemy powkładać ogórki do słoików, dolewając pozostałą zalewę. Słoiki pasteryzujemy.
Bardzo łatwa w przygotowaniu jest sałatka szwedzka z ogórków. Można ją przyrządzić bardzo szybko, a zimą będziemy mogli się zajadać pysznymi ogórkami. Potrzebować będziemy:
Ogórki myjemy i szatkujemy w dość cienkie plasterki i wrzucamy do dużej miski. Cebulę kroimy w piórka, a marchew obieramy i trzemy na tarce o dużych oczkach. Czosnek obieramy i dodajemy w całości. Na koniec dodajemy ocet, sól, pieprz cukier i olej. Wszystko dokładanie mieszamy i odstawiamy na bok na około dwie godziny. Po tym czasie sałatkę możemy przełożyć do słoików, pamiętając, by porządnie ją ugnieść. Słoiki pasteryzujemy i chowamy w chłodne i ciemne miejsce.