Jeśli masz je w swojej szafie, lepiej się ich pozbądź. Takich biustonoszy nie powinnaś nosić

Biustonosze tak jak inne części garderoby z czasem się zużywają. Każda osoba powinna pamiętać, aby regularnie sprawdzać stan swojej bielizny, żeby mieć pewność, że spełnia ona swoje zadanie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że biustonosz, który nosi, powinien już dawno zostać wymieniony. Po czym to poznać? Wyjaśniamy!

Bielizna to podstawowy element każdej garderoby. Wiele osób jednak zapomina, że powinno się ją regularnie wymieniać. Sprawdź, po ilu miesiącach warto udać się do sklepu po nowy biustonosz.

Zobacz wideo Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak często wymieniać biustonosz? Wszystko zależy od materiałów, z których jest wykonany 

W zależności od materiału, z jakiego wykonany jest nasz stanik, różni się sposób jego prania oraz przechowywania. Niektóre biustonosze mogą być dobre przez kilkanaście miesięcy, jednak nie wszystkie. Przyjmuje się, że wymiana biustonoszy powinna następować co 6-12 miesięcy. Jak rozpoznać, że już czas na nowy komplet bielizny? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na miseczki. Kiedy kształt już nie jest taki sam, jak na początku i pojawiły się odkształcenia, a materiał jest już słabszy to znak - że czas pożegnać się z tym elementem garderoby. Dbanie o regularną wymianę biustonosza jest szczególnie ważna, gdyż może ona wpłynąć nie tylko negatywnie na nasze samopoczucie, ale także nasze piersi. Przede wszystkim tyczy się to pań, które mają większy biust. Przez nieodpowiednio dobrany albo już znoszony biustonosz mogą mieć później problemy z bólem pleców lub ramion. Rozciągnięte ramiączka to również powód, dla którego powinniśmy rozważyć opcje zakupu nowego stanika, gdyż to one odpowiadają za odpowiednie utrzymanie biustu.

Jak dbać o biustonosze? Dzięki temu będą służyć ci przed dłuższy czas 

Kwestia pielęgnacji biustonoszy to dla wielu osób zagadka. Część kobiet po prostu wrzuca biustonosz do prania pod względem koloru wraz z innymi ubraniami, nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób bardziej szkodzą materiałowi, niż go chronią. Jeżeli zależy nam na przedłużeniu przydatności stanika, warto zadbać o prawidłowe użytkowanie oraz pielęgnację. Staniki należy prać w niskiej temperaturze, najlepiej ręcznie. Nie powinno się go mocno wycierać czy też wyżymać z nadmiaru wody, gdyż można je w ten sposób zniszczyć.

Jak zatem powinno wyglądać odpowiednie pranie tej części garderoby? Namocz stanik w letniej wodzie z delikatnym detergentem piorącym, a następnie pozostaw na około 15 minut. Po praniu delikatnie odsącz nadmiar wody. Jeżeli preferujesz pranie staników w pralce, wrzuć je do specjalnego woreczka na bieliznę. Pamiętaj, aby robić pranie na najlżejszym programie. Najlepiej ustawić program prania ręcznego, a biustonosze zapiąć na haftki i włożyć do wspomnianych wcześniej woreczków, które znajdziemy m.in. w drogeriach. Należy także unikać mocnego wirowania.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.