Nie musisz wzywać hydraulika. W ten sposób wyczyścisz filtr w pralce samodzielnie. Wystarczy jedna rzecz

Filtr to jeden z najważniejszych elementów w pralce, jednak bardzo często także jeden z najbardziej zaniedbanych. Wiele osób nie wie, że należy go regularnie czyścić, a jak to zrobić? Dowiedz się, jak wyczyścić filtr w pralce w domu, a zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy.

Regularne czyszczenie pralki to czynność, o której niestety większość z nas zapomina. Efektem tego jest później zepsute urządzenie i często konieczność wymiany na całkiem nowe. Jeśli chcesz tego uniknąć, dowiedz się, jak wyczyścić filtr w pralce domowym sposobem. Okazuje się, że to bardzo proste! 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie filtra w pralce. Twój sprzęt wyśle ci znaki 

Filtr pełni ważną funkcję w pralce - ma za zadanie odprowadzać zanieczyszczenia z wody, więc jeśli nie będzie działał prawidłowo i zostanie zablokowany przez zbyt duże ilości brudu, twoje pranie po wypraniu wcale nie będzie czyste. Jeśli twoja pralka nieprawidłowo odwirowuje pranie, czyli w bębnie znajduje się woda lub odzież jest bardzo mokra, to również może być oznaką konieczności wyczyszczenia filtra. Gdy poczujesz brzydki zapach lub nieprawidłowe dźwięki podczas pracy urządzenia, warto rozważyć wyczyszczenie tej części pralki czym prędzej. Takiej sytuacji można uniknąć - wystarczy regularnie czyścić filtr i po sprawie, a jak to zrobić?

Jak wyczyścić filtr w pralce? Poznaj nasz poradnik - to prostsze niż myślisz

Czyszczenie filtra w pralce powinno odbywać się co dwa miesiące lub przynajmniej raz na trzy - ta czynność nie zajmie ci dużo czasu, a unikniesz wielu problemów. Czyszczenie należy rozpocząć od odpompowania wody z urządzenia, a następnie jego wyłączenia i wyjęcia brudnego filtra. Najczęściej znajduje się w dolnej części na przodzie urządzenia. Gdy już go wyjmiesz, oczyść pod bieżącą wodą, a jeśli jest bardzo mocno zabrudzony, użyj miękkiej szczoteczki i delikatnie usuwaj zanieczyszczenia. Tak naprawdę na tym etapie można zakończyć cały proces, jednak jeśli filtr nie był wcześniej czyszczony, warto zapewnić mu SPA. Jeśli masz czas, do miski wlej wodę i ocet w proporcjach 1:1, zamocz w roztworze filtr na około 20- 30 minut. Kąpiel w takiej mieszance powinna zabić wszelkie baterie i sprawić, że osiadający na nim brud i kamień zejdzie lada moment. Na koniec wytrzyj całość suchą szmatką i gotowe. W przypadku gdy mimo wyczyszczenia filtra pralka nadal nie pierze tak, jak powinna, być może problem tkwi głębiej i konieczne może być wezwanie specjalisty lub wymiana urządzenia na nowsze. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA