Zamiast wyrzucać do kosza, stwórz naturalny nawóz. Twój pieniążek obsypie cię nowymi liśćmi

Na uprawę pieniążka decyduje się wiele osób - i nic dziwnego, bo jest naprawdę piękną rośliną, która idealnie ozdabia niemalże każdy wnętrze. Niestety czasami przez złą pielęgnację kwiat zaczyna marnieć. W takiej sytuacji wystarczy podlać go odżywczą miksturą, a z pewnością odżyje.

Pieniążek to kwiat o atrakcyjnym wyglądzie, lecz nie tylko. Dla wielu osób posiadanie tej rośliny w domu to niemalże must-have z jednego względu. Okazuje się, że istnieje przekonanie, według którego kwiat przyciąga pieniądze i może sprawić, że biedna osoba stanie się bogatą. Czy faktycznie tak jest? Tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jednak wiemy jedno - jeśli twój pieniążek zaczyna marnieć, podlej go tą miksturą. 

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować pieniążek kwiat? Te zasady warto znać

Kwiat pieniążek wiele osób może kojarzyć z parapetów w urzędach czy szkołach, jednak spora część osób decyduje się na nie również w domach i mieszkaniach. Roślina charakteryzuje się długimi zielonymi łodygami, z których wyrastają okrągłe również zielone liście. Pielęgnacja pieniążka nie jest trudna, jednak warto zwracać uwagę na kilka aspektów - po pierwsze roślina ceni sobie rozproszone światło słoneczne, jednak unikaj bezpośredniego narażania rośliny na słońce. Nie stawiaj doniczki w miejscu z przeciągiem - kwiat może zacząć gubić liście. Nawet doświadczeni ogrodnicy zastanawiają się, jaka ziemia będzie odpowiednia dla pieniążka - dobrze sprawdzi się żyzna i przepuszczalna. A co z podlewaniem? Ta informacja może ucieszyć osoby zapominalskie - pieniążek dobrze znosi przerwy w nawadnianiu, jednak najlepiej jeśli podlewany jest co trzy dni. Niestety nawet jeśli stosujesz się książkowo do takich zasad, czasami roślina może zacząć marnieć - co wtedy zrobić? Okazuje się, że znamy świetny trik

Nawożenie pieniążka. Z tych odpadków zrobisz domową miksturę dla rośliny

Czasami zbyt obfite nawożenie pieniążka środkami chemicznymi może mu zaszkodzić, więc jeśli widzisz, że marnieje - jego liście opadają - warto zastosować na początek domowe sposoby. Jak zrobić domowy nawóz? Okazuje się, że wykorzystasz do tego resztki po zjedzonym bananie - jego skórki. Oczyszczoną z miąższu skórkę banana pokrój na małe kawałki, przełóż do słoika i zalej wodą. Tak przygotowany roztwór zostaw na całą noc, a po tym czasie podlej roślinę wodą ze słoika i gotowe. Dzięki miksturze ze skórek bananów pieniążek zostanie wzbogacony o cenne wartości odżywcze, a w szczególności o potas. Podlewanie nawozem ze skórek bananów wykonuj raz na tydzień, a z pewnością różnica będzie zauważalna lada moment.

Więcej o: