Używasz tego detergentu do prania? Uważaj, możesz popełniać ogromny błąd. Influencerka ostrzega innych

Pranie ubrań to czynność, którą wykonujemy dość często. Mimo to nadal wielu Polaków popełnia błędy, które mogą poważnie zagrażać jakości tkanin. Ta influencerka postanowiła przestrzec innych, zanim będzie za późno. Tego detergentu lepiej nie używać. Oto powód.

Influencerka, która uznaje się za ekspertkę od naturalnego sprzątania, jakiś czas temu postanowiła ostrzec swoich obserwujących na Instagramie. Na social media dodała post, w którym wskazała błąd popełniany przez większość osób. Czy również dodajesz do swojego prania tego typu detergent? Jeśli tak, lepiej uważaj - może być niebezpieczny. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie dodawaj tego do prania. Ekspertka ostrzega przed niebezpieczeństwem

Sylwia Panek to influencerka, która na Instagramie prowadzi konto o tematyce naturalnego sprzątania i życia zgodnie ze środowiskiem. Sama siebie nazywa ambasadorską octu i sody oczyszczonej. Jakiś czas temu postanowiła przestrzec innych przed stosowaniem płynu do zmiękczania tkanin, którego używa prawdopodobnie każdy Polak w domu. Dlaczego według Sylwii lepiej z niego zrezygnować?

Według niej w składzie tego typu produktów jest wiele niebezpiecznych pozycji, które mogą negatywnie wpływać m.in. na naszą skórę podczas noszenia danej tkaniny. Influencerka zaznacza również, że detergent tak naprawdę nie jest konieczny, a jeśli już ktoś chce, aby jego ubrania pięknie pachniały po wyjęciu z pralki, lepiej wykorzystać domowe sposoby. Oto niektóre z nich. 

Możesz zostawić komorę na płyn do płukania pustą i nic się nie stanie. Ubrania może nie będą takie miękkie i pachnące, ale zaoszczędzisz pieniądze, zadbasz o środowisko i być może o swoje zdrowie. [...] Ręczniki i ścierki tracą chłonność, gdy pierzemy je z płynami.

- czytamy w poście na Instagramie. 

 

Domowy płyn do płukania. Tkaniny będą otulać cię przyjemnym zapachem przez wiele dni

Jeśli chcesz stworzyć własny płyn do płukania tkanin bez użycia środków chemicznych, oto kilka przykładów, jak możesz to zrobić. Wiele osób decyduje się najczęściej na przepis, który bazuje na sodzie oczyszczonej - jak wygląda przygotowanie? 

W misce lub słoiku umieść takie składniki jak kilka filiżanek grubej soli morskiej, 30 kropli ulubionego olejku eterycznego i pół szklanki sody oczyszczonej. Wszystko wymieszaj dokładnie łyżką, a następnie użyj odrobiny mikstury do prania i gotowe. Jeśli nie chcesz używać sody oczyszczonej lub po prostu jej nie masz, skorzystaj z przepisu na domowy płyn na bazie kwasku cytrynowego. Wymieszaj 220 ml wody, 40 gram kwasku i kilka kropel olejku zapachowego. Do jednego prania użyj 2-3 łyżek i gotowe. Jak widać, stworzenie domowego płynu jest banalnie proste i co ważne, zgodne ze środowiskiem. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA