Była amiszka ma idealny sposób na mycie okien. Dzięki niemu całkowicie zapomnimy o smugach

Czyste okna bez żadnych smug to marzenie wielu osób. Niestety, czasem jest to niezwykle ciężkie do osiągnięcia. Okazuje się jednak, że wystarczy zastosować pewien sposób, by cieszyć się lśniącymi szybami. Była amiszka podpowiada co zrobić.

Dla wielu osób mycie okien jest żmudną i niewdzięczną czynnością. Poświęcamy na nią często dużo czasu, tylko po to, by po czyszczeniu ujrzeć smugi. Okazuje się jednak, że istnieją sprawdzone sposoby, które pozwolą nam tego uniknąć. Jednym z nich podzieliła się była amiszka.

Zobacz wideo "Ludzie potrzebują chleba, ale potrzebują też okien". Relacja z charytatywnej aukcji DESA dla Ukrainy

Amiszka zdradza idealny sposób na czyste okna. Dzięki temu zapomnimy o smugach

Luann Knepp postanowiła podzielić się świetnym sposobem, który sprawi, że nasze okna będą nieskazitelne i lśniące. Dzięki tej metodzie zapomnimy o smugach na szybach. W nagraniu opublikowanym na TikToku na koncie pod nazwą @luann.knepp, Luann często dzieli się trikami na sprzątanie, których nauczyła się wśród Amiszów. Jak wytłumaczyła, w jej społeczności używane były najprostrze środki czystości. Jednak pewna kobieta, której pomagała w przygotowaniach kościoła, miała swój własny sposób na wyczyszczenie okien. Używała w tym celu octu i gazet.

Ocet i gazeta, moi przyjaciele do mycia okien

Nagranie szybko stało się popularne. W sekcji komentarzy internauci dzielili się swoimi doświadczeniami w tym temacie.

Ocet i gazeta są najlepsze. Gazeta nie pozostawia małych kawałków jak ręczniki papierowe
Moja mama nauczyła nas korzystać z gazet. To super. Chemikalia zawarte w papierze zapobiegają powstawaniu smug. Stara szkoła

- czytamy w komentarzach pod nagraniem.

Domowe sposoby na czyste okna bez zacieków. Mamy z czego wybierać

Nie jest to jednak jedyny sposób na idealne czyste okna. Można również wypróbować wodę z dodatkiem soku z cytryny, wodę z płynem do naczyń z gliceryną, czy samego oleju lnianego. Każdy z tych sposobów ma swoje zalety. Olej lniany świetnie poradzi sobie z mocno zanieczyszczoną powierzchnią. Wystarczy nałożyć go na szybę i zostawić przez około godzinę. Po tym czasie zmywamy go i myjemy całe okno. Woda z gliceryną pozwoli szybom stać się odpornymi na osiadanie kurzu i powstawanie nieestetycznych zacieków na przykład przez padający deszcz. Zamiast gliceryny można użyć także płynu do zmiękczania tkanin. Ważne jest jednak, by podczas polerowania szyb używać odpowiednich materiałów. Zamiast ręcznika papierowego lepiej będzie sięgnąć po ściereczkę z mikrofibry, rajstopy nylonowe czy  gazety.

Zobacz też: Zastosuj ten trik, a ręczniki odzyskają dawną miękkość i piękny zapach. Do prania dodaj jeden produkt

Więcej o:
Copyright © Agora SA