Ekspertka od sprzątania ostrzega przed tymi elementami. Stale się brudzą i trudno je doczyścić

Sprzątanie nawet najczystszego domu nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Niektóre elementy wystroju wnętrz na pewno nam w tym nie pomagają. Jeśli czeka cię remont lub zakup nowych mebli, weź pod uwagę kilka wskazówek. Dzięki nim sprzątanie będzie o wiele prostsze.

Sprzątanie mieszkania dla wielu osób może być prawdziwą udręką. Nawet jeżeli staramy się utrzymywać w domu względny porządek, to są pewne zakamarki, które bardzo trudno wyczyścić i zajmuje to sporo czasu. Warto mieć to na uwadze jeszcze przed umeblowaniem wnętrza. Niektóre rozwiązania są nie tylko ładniejsze, ale też praktyczniejsze i łatwiej utrzymać je w czystości. Wspomniał o tym anonimowy autor lub autorka profilu @leaderscleaning na TikToku. Osoba prowadząca konto pracowała niegdyś sprzątając mieszkania, dlatego teraz pokazuje w mediach społecznościowych elementy wystroju wnętrz, które są bardzo kłopotliwe pod względem czyszczenia.

Zobacz wideo Jak być eko? Zacznij od domowego płynu do czyszczenia!

Ile czasu zajmuje sprzątanie mieszkania? Z tymi trikami pójdzie ci o wiele szybciej

W jednym ze swoich filmów osoba prowadząca profil @leaderscleaning pokazała, jak udekorowałaby swoje mieszkanie wiedząc, co czyści się łatwo, a w czym brud gromadzi się o wiele szybciej. Nagranie bardzo spodobało się internautom, bowiem zgromadziło prawie 3 mln odtworzeń. Na pierwszy ogień poszedł wystrój łazienki. Wskazano na szklane drzwi kabiny prysznicowej, które są w ostatnim czasie bardzo popularne. Ich zaletą jest minimalistyczny wygląd, jednak ogromnym minusem są widoczne zacieki, które bardzo trudno usunąć. Kolejnym problemem w tym pomieszczeniu są płytki na ścianach i na podłodze. Zdaniem autora lub autorki nagrania, lepiej wybrać te większe, ponieważ wówczas jest mniej fug do mycia. Łączenia, jak wiadomo, wymagają więcej czasu i uwagi z powodu małej powierzchni i ciemnych plam pleśni.

Od czego zacząć sprzątanie mieszkania? Najlepiej od rozsądnego wyboru wyposażenia

Następnie osoba sprzątająca mieszkania wskazała na szafki kuchenne sięgające sufitu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba czyścić górnych części zabudowania, na których osiada masa kurzu i tłuszczu. Wiele osób zapomina o tym elemencie podczas sprzątania, co może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie. W kuchni warto także zwrócić uwagę na kuchenkę. O wiele lepiej sprawdzi się płyta indukcyjna niż kuchenka gazowa czy elektryczna, pokryta kurkami i palnikami.

Wystarczy szybkie przetarcie po każdym gotowaniu. Marzenie!

- czytamy komentarz na filmie. Kolejna wskazówka dotyczy zasłon. Warto postawić na żaluzje, które można szybko oczyścić z kurzu za pomocą wilgotnej ściereczki. Na koniec wspomniano o okapie kuchennym. Lepiej wybrać ten zintegrowany z całą obudową niż osobny sprzęt. Nie trzeba go wiecznie przecierać z kurzu i zacieków, wystarczy jedynie co pewien czas myć filtr znajdujący się w środku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA