Zastosuj ten trik, a ręczniki odzyskają dawną miękkość i piękny zapach. Do prania dodaj jeden produkt

Zastanawiasz się co zrobić, aby ręczniki były idealnie miękkie i pachnące jak po zakupie? Ku zdziwieniu wielu, okazuje się, że to możliwe nawet po latach użytkowania. Wystarczy jedynie odpowiednio je prać. Skorzystaj z tego triku, a poczujesz różnicę.

Pranie ręczników to z pozoru prosta czynność, lecz nadal wiele osób popełnia błąd podczas jej wykonywania. W momencie zakupu tkanin tego typu niemalże napawamy się ich miękkością i pięknym zapachem. Niestety bardzo często po pierwszym i każdym kolejnym praniu materiał staje się szorstki oraz niekiedy śmierdzący. Dowiedz się,  jak uniknąć tych negatywnych efektów. To banalnie proste. Wystarczy, że zastosujesz triki, z których korzystały jeszcze nasze babcie. 

Zobacz wideo Za dużo prania na za małą suszarkę? Mamy na to patent!

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Ten trik przekazała mi babcia

Ręczników używamy przynajmniej kilka razy w ciągu dnia, więc - jak można się domyślać - wymagają one częstego i dokładnego czyszczenia. Niestety panuje błędne przekonanie, że im więcej płynów czy proszków do prania dodamy do bębna pralki, tym efekt będzie lepszy. Wcale tak nie jest, a nadmierna ilość chemicznych substancji piorących może wręcz zaszkodzić. Jeśli więc chcesz, aby twoje ręczniki po praniu były miękkie i delikatne, dodaj ten produktu, a efekt z pewnością pozytywnie cię zaskoczy. 

Na każdy prany ręcznik do bębna pralki wlej pół filiżanki octu, który nie tylko świetnie odkaża, usuwa brud i osad, ale również dodaje miękkości. Jeśli zapach tego produktu drażni twój nos, dodaj kilka kropel olejku eterycznego i gotowe. Teraz ustaw tryb w pralce tak jak zazwyczaj, a następnie odłóż materiał do wyschnięcia i ciesz się miękkim oraz pachnącym ręcznikiem. Jeśli nie masz octu lub po prostu nie chcesz z niego korzystać, mamy także inne rozwiązanie, które w szczególności pomoże uporać się z problemem brzydkiego zapachu.

Domowy sposób na pranie ręczników. Dodaj to do prania i zapomnij o brzydkim zapachu

Jeśli po praniu ręczników, czujesz trudną do zniesienia woń, to znak, że czas zacząć działać. Nieprzyjemny zapach świetnie zneutralizuje między innymi soda oczyszczona, która działa również wybielająco, więc sprawdzi się znakomicie przy białych ręcznikach. Wystarczy, że przed wrzuceniem tkanin do pralki, namoczysz je przez około 30 min w ciepłej wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej i gotowe. Piorąc ręczniki, zwróć także uwagę na to, jakiej temperatury używasz. Najlepiej tkaniny tego typu prać w 40 stopniach w przypadku materiałów welurowych lub w 60 stopniach przy tych bawełnianych.
Co ważne, jeśli nieprzyjemny zapach nie tylko ręczników, ale także innych części garderoby stale się utrzymuje, sprawdź stan filtra w pralce, być może wymaga gruntownego czyszczenia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA