Tak szybko wyczyścisz pralkę domowym sposobem. Wystarczy sięgnąć po jeden produkt z łazienki

Jak wyczyścić pralkę? To pytanie zadaje sobie wiele osób, w szczególności gdy ubrania nagle zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Jeśli również zmagasz się z tym problem, czym prędzej wyczyść bęben urządzenia. Wykorzystaj do tego popularny kosmetyk i pozbądź się uporczywego kłopotu.

Pralka to urządzenie, które posiada niemalże każdy, lecz mało kto wie, jak prawidłowo o nie dbać. Okazuje się, że regularne czyszczenie wykonuje zaledwie garstka osób, co w efekcie kończy się problemem śmierdzącego prania. Otwierasz bęben, wyciągasz ubrania i czujesz nieprzyjemną woń? To znak, że twoja pralka musi zostać gruntownie wyczyszczona. Dowiedz się, jak to zrobić za pomocą domowych sposobów i zacznij działać jeszcze dziś. 

Zobacz wideo Zafarbowane ubrania? Weź z kuchni liść laurowy!

Jak wyczyścić pralkę? Ten trik robi furorę. Wystarczy sięgnąć po popularny kosmetyk

Na sklepowych półkach łatwo znaleźć różnego rodzaju detergenty, które mają pomóc uporać się z problemem brudnej pralki. Niestety bardzo często okazuje się, że chemiczne produkty nie pomagają lub dają efekt tylko na chwilę. Chcesz wyczyścić swoją pralkę szybko, tanio i skutecznie? Zamiast wydawać pieniądze na chemię ze sklepu, spróbuj skorzystać z domowych sposobów. 

Jeśli z twojego urządzenia wydobywa się nieprzyjemny zapach, a ubrania nie czyszczą się tak, jak wcześniej, to znak, że musisz dokładnie umyć bęben pralki. Do tej czynności użyj popularnego kosmetyku do golenia, czyli pianki. Ładnie pachnie, zmiękcza brud i świetnie czyści powierzchnie tego typu. Wystarczy, że wnętrze bębna oraz wszelkie uszczelki nasmarujesz pianką i pozostawisz na 20 minut. Po tym czasie wytrzyj całość ściereczką i ciesz się pięknym zapachem oraz czystością. Teraz możesz włączyć pranie tak jak zazwyczaj, lecz jeśli masz czas, warto po całym zabiegu uruchomić urządzenie na funkcję płukania, by zmyć cały brud jeszcze dokładniej. Pianka do golenia jest na wykończeniu lub w ogóle nie masz jej w domu? Spokojnie, oto inny sposób, który również świetnie usunie brud i sprawi, że nie poczujesz już nieprzyjemnej woni.

Czyszczenie pralki tabletką do zmywarki. Ten sposób warto znać

Chcąc szybko i skutecznie pozbyć się zalegającego w pralce brudu, możesz użyć do jej czyszczenia tabletki do zmywarki. Wystarczy, że do pustego bębna włożysz kapsułkę i włączysz tryb prania z temperaturą 60 lub 90 stopni Celsjusza. Substancje czynne uwolnią się z tabletki i świetnie domyją nawet najbardziej zaschnięty brud. Dodatkowo pralka będzie pięknie pachnieć, a twoje ubrania już więc nie będą śmierdzieć po praniu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA