Jak szybko rosną paznokcie? Co sprawi, że manicure przetrwa dłużej? Te triki warto znać

Jak szybko rosną paznokcie? To pytanie z pewnością zadają sobie osoby, które regularnie korzystają z usługi salonów kosmetycznych i zostawiają tam konkretne kwoty. Zastanawiasz się, kiedy umówić kolejną wizytę lub jak przedłużyć trwałość hybrydy? Sprawdź odpowiedzi na swoje pytania.

Jak szybko rośnie paznokieć? Widać to po odroście

Trwały kolor na płytce przyniósł prawdziwą rewolucję, która pozwoliła cieszyć się lakierem znacznie dłużej i to bez poprawek po ewentualnych uszkodzeniach. Z drugiej strony problemem stały się widoczne odrosty, które pojawiają się już po mniej więcej dwóch tygodniach po aplikacji lakieru. Nie zawsze jest czas i środki na kolejną wizytę. Koszt manicure dwa razy w miesiącu waha się w granicach od 200 do 400 zł. Jak szybko rośnie paznokieć i co zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się ładnym efektem? Sprawdź z nami, co na ten temat mówi statystyka i jak samodzielnie poradzić sobie pomiędzy kolejnymi wizytami u stylistki paznokci.  

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Jak szybko rosną paznokcie u rąk? Sprawdzamy

Z pewnością niektórych może zaskoczyć fakt, że paznokcie u dłoni rosną nawet o 30-50 proc. szybciej niż płytka na stopach. Jak szybko rosną paznokcie u rąk w skali miesiąca? W tym czasie paznokcie wzrastają o około 3 mm, po standardowych dwóch tygodniach widać już konkretną różnicę. Wymiana całej płytki następuje dopiero po roku. 

Co zrobić, aby utrzymać efekt zadbanej płytki na dłużej? 

Oto 4 patenty na dłuższe życie hybrydy:

  • Wybierz neutralny jasny kolor, który sprawi, że różnica pomiędzy lakierem a naturalną płytką będzie niewidoczna. 
  • Na hybrydę nałóż żelowy lakier w tym samym kolorze i następnie top dla dodatkowego utrwalenia. 
  • Różnicę możesz też zamaskować, naklejając kryształki lub ozdobny pasek na płytce. Wystarczy odrobina przeźroczystego topu.   
  • Przed kolejną wizytą w salonie możesz też po prostu spiłować wierzchnią warstwę lakieru dedykowanym pilnikiem, a gdy nieestetyczne przejście zniknie, wystarczy nałożyć ulubioną odżywkę lub delikatną bazę. Sprawdzi się też każdy inny kolor. Ważne, aby dokładnie wypolerować powierzchnię tak, aby była gładka.

Jak szybko rośnie paznokieć u nóg - ile trzeba czekać na wymianę całej płytki? 

Paznokcie u nóg są w centrum uwagi w okresie letnim, kiedy zamiast pełnego obuwia wybieramy klapki i sandały. Odkryte stopy to też mnóstwo okazji do kontuzji. Uszkodzona płytka będzie potrzebowała regeneracji. Jak szybko rośnie paznokieć u nóg? Wymiana całego paznokcia może potrwać nawet około roku. Co miesiąc przybywa go około 1-1,5 mm.

Paznokcie u nóg - który kolor wybrać? 

Podobnie jak w przypadku dłoni sprawdza się jasny, półprzezroczysty kolor. Z drugiej strony dobrym wyborem będą też wszystkie monochromatyczne barwy, nawet te odważne jak ognista czerwień, czy głęboka czerń. Mocny kolor dodatkowo wzmocni płytkę

Zobacz też: Rozciąganie po treningu jest bardzo ważne. Zobacz, jak uniknąć uczucia zmęczenia i obolałych mięśni

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.