Zastosuj ten nawóz, a twój balkon zaleje morze surfinii. Wykonanie zajmuje kilka minut

Kwiaty balkonowe zwisające to doskonały element ozdobny naszej przestrzeni. Jednak z racji zmieniających się warunków pogodowych, są one wystawione na różnego rodzaju próby. Właśnie dlatego najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja. Sprawdź, jak nawozić surfinie, aby cieszyć się nimi do późnej jesieni.

Surfinie to odmiana petunii ogrodowej, która bogato zdobi balkony oraz tarasy. To doskonały wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z balkonowym ogrodnictwem. Kwiat wymaga częstego nawożenia, jednak nie należy martwić się o finanse. Domowe sposoby na odżywczą miksturę pomogą ci zaoszczędzić pieniądze i dodatkowo wykorzystać resztki z kuchni w przydatnym celu, bez marnowania produktu. Sprawdź, jakim składnikom będziesz mógł podarować drugą szansę, dzięki której twoje surfinie zaleją balkon morzem kwiatów.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Surfinia - odmiany. Spory wybór kontra małe umiejętności ogrodnicze

W zależności od odmiany, którą wybierzemy, sposób pielęgnacji będzie się różnił. Surfinia Supertunia Vista to odmiana odznaczająca się gęstością kwitnienia. Dobrze znosi deszcz i wiatr, w przeciwieństwie do innych rodzimych kwiatów. Najłatwiejsze w uprawie będą Trailing Red - są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne - oraz Lavender Bouquet - bez problemu możemy umieścić je na balkonie południowym, ponieważ dobrze radzi sobie z nadmiernymi ilościami słońca. Hodując surfinie, należy mieć na uwadze, aby przy wysadzaniu ich do donicy zachować odpowiednią odległość pomiędzy kwiatami. Bogaty system korzeniowy potrzebuje przestrzeni, aby prawidłowo się rozrastać. Nie przejmujmy się pustymi miejscami. Zostaną szybko zasłonięte przez kwiaty. Surfinia nie lubi suszy, trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu rano i wieczorem. Nie możemy jednak przesadzać. Najczęściej do zniszczenia rośliny doprowadza przelanie ziemi. Co w takiej sytuacji zrobić? Aby uratować kwiat, musimy wyciągnąć go z przemokniętej gleby, oczyścić korzenie i przesadzić do nowego gruntu. Inną przyczyną zamierania jest nadmierne nawożenie. Surfinie potrzebują sporej dawki pielęgnacji, ale - jak ze wszystkim - nie można przesadzać. Poznaj metody wykonania domowego nawozu dla kwiatów, który wzbogaci kwitnienie i będzie naturalnym, bezpiecznym rozwiązaniem.

Surfinie - jak pielęgnować? Domowy nawóz jest odpowiedzią

Surfinia to w teorii bardzo wymagający kwiat, który w praktyce odwdzięcza się za wszelkie poświęcenia, których dokonujemy, aby o niego zadbać. Gleba pod kwiaty musi być żyzna i przepuszczalna. Najlepszy odczyn kwasowości ziemi wynosi 6,5 pH. Roślina wymaga częstego nawożenia. W tym celu możemy wykorzystać produkty, które większość z nas posiada w domu. Mowa o fusach z kawy. Jest to prosta metoda, dzięki której surfinia będzie rosła w zawrotnym tempie. Wystarczy zalać fusy przegotowaną wodą i odstawić do ostudzenia - po przestygnięciu, napar jest gotowy do użytku. Stosujemy go w odstępie trzech dni. Istnieje również metoda przy wykorzystaniu suchych fusów kawowych. Najzwyczajniej w świecie możemy wymieszać około 1-2 łyżeczek z ziemią w doniczce o średnicy 25 cm. Dobrze znanym sposobem jest także nawóz na bazie skórek banana. Do słoika, w którym umieszczamy obierki, wlewamy gorącą wodę i odstawiamy pojemnik na 48 godzin. Po upływie dwóch dni odlewamy płyn i mamy gotowy nawóz. Tak, to naprawdę takie proste.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy uprawiasz surfinie?
Więcej o:
Copyright © Agora SA