Jak pozbyć się zapachu z kosza na śmieci? Wrzuć to na dno pojemnika, a nie poczujesz więcej smrodu

Jak pozbyć się zapachu z kosza na śmieci? Jeśli wciąż borykasz się z nawracającym problemem nieprzyjemnej woni unoszącej się ze śmietnika, wypróbuj sposób, który w ostatnim czasie podbija internet. Nie tylko dowiesz się, czym wywabić smród, ale też co zrobić, w przypadku wycieku cieczy z worka na śmieci.

Internet to skarbnica wiedzy, o czym mogliśmy przekonać się już niejednokrotnie. Na wielu platformach internetowych różni twórcy dzielą się sposobami, na radzenie sobie z trudnościami życia codziennego. Jedne dotyczą kwestii bardziej skomplikowanych, drugie tych nieco mniej. Tym razem sprawa dotyczy nieprzyjemnej woni unoszącej się z kosza na śmieci. Pierwsza myśl - trzeba wyrzucić odpady - tak, to oczywiste. Sęk w tym, że czasami worki nie wytrzymują ciężaru uzbieranych w środku śmieci i potrafią pękać lub po prostu są uszkodzone fabrycznie. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, kiedy nieprzyjemna ciecz rozlała się na dnie pojemnika?

Zobacz wideo Lubuska policja rozbiła mafię śmieciową

Jak pozbyć się zapachu z kosza na śmieci? Segregacja śmieci nie zaszkodzi

Wśród coraz większej liczby gospodarstw domowych proces segregacji śmieci jest stosowany na porządku dziennym. Zdarza się jednak, że nie do końca każdy rozróżnia poszczególne kolory, jakimi oznaczone są pojemniki na śmieci ustawione w pobliżu każdego osiedla. Wiedza ta jest bardzo istotna, ponieważ za niestosowanie się do wymogów może zostać nałożona kara. O czym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

  • Żółty - do niego należy wrzucać odpadki metalowe oraz tworzywa sztuczne
  • Niebieski - służy do utylizowania papieru oraz kartonów
  • Brązowy - w nim powinny lądować odpady biologiczne
  • Zielony - szkło
  • Czarny - odpady zmieszane

I o ile plastik, szkło, papier i metal nie stanowią problemu w domu, jeśli poczekają na swoją kolej do wyniesienia, tak odpady zmieszane zbyt długo zalegające w koszu, dadzą szybko o sobie znać. Kobieta, która zajmuje się domowymi porządkami i szukaniem metod na ułatwianie życia przy wykonywaniu codziennych obowiązków, na swoim Instagramie @klaudiaorganizuje podzieliła się, w jaki sposób pozbywa się nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z kosza na śmieci.

Co zrobić jak śmierdzi z kosza? Lifehack, który nic nie kosztuje

Kosz na śmieci to nieodłączny element każdego domu. Z pewnością wiele osób również może przyznać, że wynoszenie ich do śmietnika stojącego na zewnątrz nie stanowi ich ulubionej czynności. Problem jednak pojawia się w momencie, kiedy na dnie worka uzbiera się ciecz - różnego rodzaju soki z pozostałości kuchennych. Instagramerka podpowiedziała, jak uchronić pojemnik przed tego typu wydzielinami. Co więcej, jak w skuteczny sposób zniwelować zapach. Aby przedwcześnie nie dawało się wyczuć nieprzyjemnej woni z kosza, należy na wacik kosmetyczny nalać odrobinę olejku eterycznego i wrzucić na wcześniej wyłożone kartonem dno pojemnika. Karton ma za zadanie w razie niepożądanego rozdarcia się worka wchłaniać wyciekającą ciecz. Natomiast wacik nasączony olejkiem zadba o zahamowanie brzydkich zapachów. I tak oto pozbywamy się dwóch problemów jednocześnie. Pamiętajmy także o systematycznym myciu kosza.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jak często myjesz swój kosz na śmieci?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.