Ksiądz podpowiada, jaki jest najlepszy prezent na komunię. Ten pomysł nie wszystkim się spodoba

Prezent na komunie nie należy do najłatwiejszych zakupów. Czas pierwszych komunii zbliża się wielkimi krokami, więc coraz więcej osób zastanawia się nad tym problemem. Porady w tym zakresie udzielił ksiądz, jednak reakcje, z jakimi się spotkał były zróżnicowane. Zdradzamy, co było tematem dyskusji.

Sebastian Picur jest księdzem, który aktywnie działa w mediach społecznościowych. Jego profil na portalu TikTok, @ks.sebastianpicur, zgromadził dotąd ponad 660 tys. obserwujących, a jego filmiki mają w sumie 12,6 mln polubień. Ks. Picur w swoich nagraniach dzieli się wiedzą na temat religii, a także odpowiada na pytania swoich widzów. W jednym z filmików poruszył kwestię prezentów na komunię.

Zobacz wideo "Mamo, gdzie są moje pieniądze z komunii?". Adwokat: Dziecko powinno te pieniądze otrzymać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najlepszy prezent na komunię według księdza. Ważna jest natura wydarzenia

Nagranie zawierające odpowiedź na pytanie o prezenty komunijne ukazało się 22 kwietnia 2022, czyli przed zeszłorocznymi komuniami. Ks. Picur podkreślił w nim, że istotny jest duchowy charakter Pierwszej Komunii i to na tym aspekcie powinniśmy się skupić w tym ważnym dniu.

Przede wszystkim modlitwa czy Komunia ofiarowana za dziecko i rodzinę. Odpowiednia będzie Biblia dla dzieci czy skromny upominek związany z wiarą

- radzi ksiądz. Jednocześnie sugeruje, że drogie prezenty lepiej jest zachować na inne okazje, takie jak np. urodziny. Warto zauważyć, że zaraz po maju, czyli miesiącu "komunijnym", obchodzimy też Dzień Dziecka.

Reakcje Internautów na poradę duchownego. Coraz częstszy problem prezentów komunijnych

Część osób komentujących nagranie uznało, że rada księdza nie jest zbyt trafiona.

Ja mojej chrześniaczce w zeszłym roku podarowałam pięknie oprawione Pismo Święte, rodzice niekoniecznie byli zadowoleni z prezentu.
Jakbym napisała na kartce okolicznościowej, że podarowałam dziecku modlitwę, to obawiam się, że rosołu bym nie zdążyła zjeść

- dzielą się swoimi doświadczeniami użytkownicy.

Wiele osób zauważa również, że skupienie się na prezentach i pieniądzach zamiast na przeżyciach duchowych jest bardzo dużym problemem w dzisiejszych czasach.

Niestety to wszystko nakręcają ludzie. Tylko kasa się liczy, inne wartości schodzą na drugi plan.
W Polsce daje się tysiące, mega drogie prezenty gorzej niż na ślub. Nikt już nie pamięta, jakie to ważne wydarzenie, a rodzice liczą czy im się zwróci

- czytamy w komentarzach.

Więcej o: