Psiarze i kociarze są już nieco załamani. Nie dość, że przez inflację muszą oszczędzać na codziennych wydatkach, to dodatkowo okazuje się, że karmy i nie tylko bardzo podrożały. Kwoty, jakie hodowcy tych zwierząt wydają w ciągu roku, są zatrważające. Ile kosztuje utrzymanie psa lub kota? Okazuje się, że nie każdego stać pod względem finansowym na podjecie takiej decyzji.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Psy i koty to zwierzęta, które najczęściej wybierane są przez ludzi jako towarzysze domowi. Okazuje się, że chęć posiadania tych pupili wiąże się z niemałymi wydatkami, które z roku na rok rosną. Wielu właścicieli ze względu na stan zdrowia lub upodobania swojego zwierzaka, musi kupować specjalistyczną karmę, której cena jest jeszcze wyższa. Niektórzy radzą, aby zacząć robić tego typu zakupy online - co prawda nadal nie są one najtańsze, jednak w sklepach stacjonarnych ceny często są zawyżone.
Karmę dla niej kupuję w internecie. Choć i tam ceny poszybowały w górę, to jest taniej niż w sklepie stacjonarnym. Wcześniej płaciłem za 1,5 kg paczkę około 50 zł, a teraz kosztuje ponad 90 zł i więcej. Początkowo myślałem, żeby przygarnąć drugiego pieska, ale przez wysokie ceny, to teraz niemożliwe.
- komentował dla Fakt.pl właściciel psa, Pan Szczepan. Niestety w nieco gorszej sytuacji są właściciel kotów, ponieważ ich karmy są o wiele droższe niż te dla psów. Jednak zakup jedzenia to nie wszystko, do tego dochodzą także wizyty u weterynarza...
Tak samo jak ludzie, zwierzęta również chorują i potrzebują regularnych wizyt u specjalistów. Właściciele swoich pupili, zawsze starają się dbać o ich zdrowie, jednak przy tak wysokich kosztach utrzymania wizyty u weterynarza mogą nie być już tak częste jak niegdyś. Jeśli kot lub pies zachoruje, wiąże się to także z leczeniem i zakupem odpowiednich leków, które pomogą mu wrócić do zdrowia, a to oczywiście kolejne pieniądze wyjęte z portfela. Jak widać posiadanie dziś zwierząt domowych to nie lada wyzwanie i spory wydatek.