Wybrał się do lasu i znalazł coś niezwykłego. Luksusowy przysmak waży ponad kilogram

Miłośnicy grzybów już od wczesnej wiosny chodzą i szukają wyjątkowych okazów. Im rzadszy i cięższy, tym lepiej. Prawdziwym szczęściarzem okazał się ostatnio mężczyzna, który znalazł prawdziwą perełkę wśród grzybów, która na dodatek ważyła sporo.

Przyroda potrafi zaskakiwać prawdziwymi perełkami, które nazywamy cudami natury. Dotyczy to między innymi rzadkich, dziwnych i wyjątkowych okazów roślin, zjawisk przyrodniczych takich jak tajemnicze jeziora, czy wulkany. Ostatnio pewnemu mężczyźnie udało się znaleźć prawdziwą perełkę wśród grzybów - truflę. Grzyb był wyjątkowo duży i zarazem ciężki do tego stopnia, że znalazca nie mógł uwierzyć własnym oczom. 

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Miał niezwykłe szczęście. Znalazł wyjątkowego grzyba

79-letni mężczyzna Romolo Lazzari spacerował po lesie we włoskim regionie Umbria,  w poszukiwaniu grzybów. I choć pasjonuje się zbieraniem grzybów od 40 lat, to jeszcze nigdy nie zdarzyło mu się spotkać czegoś tak niezwykłego. Miał prawdziwe szczęście, bowiem w jego ręce trafił okaz jednego z najszlachetniejszych grzybów na świecie - trufli, która na dodatek osiągnęła rekordową wagę. Ważyła ona 1,079 kg. Jak się okazało, w jego szczęściu pomógł mu wierny towarzysz na czterech łapach, Pepe, któremu udało się wywęszyć ten niezwykły okaz. Znaleziskiem zainteresowały się zagraniczne media, takie jak Ansa. W momencie, w którym udzielał wywiadu i został zapytany, jak udało mu się zdobyć tak cenny okaz, powiedział, że to nie jest jego zasługa. Opowiedział, że to właśnie jego pies Pepe znalazł okaz, wyjmując go z ziemi, a gdy mężczyzna to zobaczył, nie dowierzał własnym oczom.   

Prawdziwy sezon na grzyby dopiero przed nami. Grzybiarze jednak mają wyjątkowo dobry wstęp do sezonu 

Zazwyczaj grzybobranie trwa najintensywniej jesienią. Jednak jak widać, zbiory trwają w najlepsze już od pierwszych dni wiosny. Specjaliści są zgodni w jednym temacie - to właśnie warunki pogodowe wpływają na rozwój grzybów, dlatego już nawet w maju i w czerwcu można trafić na prawdziwie dorodne okazy. W tym roku wielu grzybiarzy chwaliło się już swoimi zdobyczami. W kwestii trufli sprawa ma się nieco inaczej, gdyż ten wyjątkowo rzadki grzyb pojawia się właśnie zazwyczaj na jesieni - w ostatnich latach mocno wzrosły ceny tego grzyba przez wysoki nieurodzaj. W tym roku jest nadzieja na lepsze zbiory.  

Więcej o:
Copyright © Agora SA