Największa dynia na świecie waży więcej niż samochód. Ten gigant to nowy symbol Halloween

Do zaskakującej i nietypowej sytuacji doszło w Toskanii, gdzie pewien Włoch wyhodował największą dynię na świecie. Jej wielkość oraz waga budzą podziw. Poza tym warto wspomnieć, że owa dynia jest cięższa nawet od samochodu. Osiągnięcie zostało wpisane do księgi rekordów Guinnessa.

Nadchodzi jesień, a więc złote liście, które spadają z drzew, gorące herbaty z cytryną, spacery po parku oraz najpopularniejszy symbol tej pory roku, czyli dynia. A czy zastanawialiście się kiedyś, ile waży największa dynia na świecie? Z pewnością nie, ale - jak się okazuje - jest cięższa od samochodu. Tak ogromny okaz, został wyhodowany we Włoszech i tym samym wpisał się do księgi rekordów Guinnessa. Temu ogrodnikowi najwyraźniej nie wystarczał zwykły rozmiar warzywa i postanowił stworzyć prawdziwego giganta. 

Zobacz wideo Został ci kawałek dyni? Oto, jak najlepiej go przechować

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Największa dynia na świecie. Niesamowity rekord został pobity we Włoszech

Włoch Stefano Cutrupi z Toskanii najwyraźniej bardzo lubi jesień oraz dynie, ponieważ te o zwykłych rozmiarach prawdopodobnie nie spełniały jego oczekiwań. Postanowił więc stworzyć giganta. Dynia wyhodowana przez Stefano w 2021 roku jest cięższa niż samochód Nissan Micra - dla wielu osób może być to nierealne, a jednak. Wyczyn został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, a samo warzywo, jak podaje portal i.pl, zostało zważone podczas 10. festiwalu dyni Campionato della Zuccone i wynik zszokował wiele osób. Wskaźnik na wadze pokazał jasno - warzywo waży 1226 kilogramów. Wcześniejszy rekord należał do Mathiasa Willemijnsa, a jego dynia ważyła 1190,50 kg. Jak to możliwe, że Toskańczykowi udało się wyhodować coś taki nienaturalnie ogromnego? 

 

Jak wyhodować gigantyczną dynię? Tak zrobił to rekordzista

Dla sporej części społeczeństwa jest to poniekąd abstrakcyjne, żeby warzywo było cięższe od samochodu, a jednak. Co ciekawe podczas pomiaru, dynia Stefano miała szerokość 3,56 m, a obwód 5,42 m - to również był rekord. Wyhodowanie tak gigantycznego warzywa zajęło mężczyźnie sporo czasu oraz z pewnością była to ciężka praca. Każdego dnia przez wiele godzin musiał pielęgnować warzywo oraz podlewać je sporą ilość wody.

Jeśli również chcesz spróbować wyhodować dynię o niecodziennych rozmiarach, przygotuj się na ogrom pracy. Z pewnością co kilka dni będzie trzeba sprawdzać glebę pod kątem składników odżywczych oraz dobierać do niej odpowiednie nawozy. Podczas sadzenia, wybierz takie miejsce, aby warzywo miało sporo przestrzeni i nic mu nie przeszkadzało. Oczywiście musisz także zaopatrzyć się w dużą ilość wody oraz specjalną płachtę, którą należy przykrywać dynię na noc w zimne dni. Polskie warunki mogą być ciężkie do osiągnięcia takich rozmiarów warzywa, jednak czemu by nie spróbować? 

Więcej o:
Copyright © Agora SA