Życzenia świąteczne od serca. Jak okazać naszym bliskim miłość?

Życzenia świąteczne od serca to element corocznego świętowania. Składane na różne sposoby, są wyrazem pamięci i dbałości o relację z naszymi bliskimi. Jak złożyć życzenia świąteczne?

Życzenia świąteczne od serca — najpiękniejsze i najbardziej upragnione

Życzenia świąteczne od serca to coś, co samemu chce się otrzymać i co chce się podarować innym. Aby było to możliwe, ważne jest, by złożyć je tak, jak się czuje. Nie jest więc ważna forma w postaci pięknego wiersza, a szczere i złożone z troską i uczuciem, zawsze będą najlepsze. Składane tylko z powinności, gdy brak im głębi, nie tylko nie zostają w pamięci, ale są wręcz niepożądane. Nic bowiem nikomu nie da posiadanie kolejnych życzeń np. "na zdrowie", gdy składane są bez emocji. Dlatego, zamiast kopiować czyjeś, znalezione w internecie, dobrze jest spróbować własnych pomysłów.

Piękne życzenia świąteczne od serca, czyli co powiedzieć

Dobrze jest pamiętać, że niezależnie od okazji, nie chodzi o powtarzanie suchych frazesów. Najpiękniejsze będą bowiem te życzenia, które się wymyśli samemu, które oddają to, czego faktycznie życzymy komuś bliskiemu. Piękne życzenia świąteczne od serca powinny więc zawierać nasze myśli i intencje, a wyrazić je można w różny sposób — zwykłą prozą, lub zgrabną rymowanką, jeśli ktoś posiada lekkość pióra i umiejętności do ich tworzenia. Najważniejsze jednak, by były prawdziwe.

Zobacz wideo Jak się ubrać na kolację wigilijną?

Jakie można złożyć życzenia od serca dla przyjaciela?

Przyjaciele to niejako druga rodzina, którą wybrać możemy samodzielnie. Są bardzo ważni w naszym życiu i dobrze jest ich docenić. Jeśli jednak samodzielnie nie mamy pomysłu na życzenia od serca dla przyjaciela, można szukać inspiracji w internecie. I tak np.:

  • Spokojnych, radosnych wielu dni, by to, co Ci się śni, spełniło się Ci
  • Życzę Ci ciągłej pogody ducha i optymizmu, którym tak zarażasz ludzi, wymarzonego życia i miłości, by otaczali Cię jedynie ci, którzy dają Ci szczęście
  • Znam Cię długo — niepotrzebne Ci oklaski, ani żadne magiczne obrazki, jesteś silnym i dobrym człowiekiem, wsparciem i na złe chwile, lekiem, czerp więc z życia garściami, i uśmiechaj się dalej pomiędzy kolejno spełnianymi marzeniami.

Życzenia świąteczne dla przyjaciółki od serca, czyli jednej z najważniejszych osób w życiu

Przyjaciółka to ktoś, kto cię zawsze wysłucha, nie będzie zadawać zbędnych pytań, posłuży wsparciem i pomoże w potrzebie. Jest to osoba niezwykle bliska, choć niekoniecznie spokrewniona. Dlatego życzenia świąteczne dla przyjaciółki od serca są istotne i powinny być przemyślane. Ponownie trzeba pamiętać, by nie przepisywać jakichś wierszy czy byle jakich tekstów, ale by treść przemyśleć. Lepsze są bowiem życzenia proste, a płynące z serca niż najlepiej ułożony wierszyk czy wyszukany i wydumany tekst. Nie ma też żadnych przeszkód, by takie życzenia były z żartobliwą nutą, np.:

  • Przepięknej choinki, uśmiechniętej minki, spokojnej głowy, by świat był kolorowy, brzuszka pełnego i Mikołaja bogatego.
  • Dużo szczęścia bez zadęcia, wokół dobrych ludzi i niech Ci się nie znudzi spełnianie marzeń w Nowym Roku pełnym wrażeń.

Życzenia bożonarodzeniowe od serca dla rodziny

Niezależnie od okazji, czy są to życzenia bożonarodzeniowe od serca, czy z jakiejkolwiek innej okazji, zawsze właśnie powinny być szczere. Można znaleźć wiele inspiracji w internecie, czy na gotowych kartkach okolicznościowych. Warto je jednak potraktować jedynie jako wzór, a wymyślić je samemu. Jeśli nie do końca dobrze znamy daną osobę, można życzyć jej ogólnych rzeczy takich, jak np. zdrowia, szczęścia, pomyślności, miłości, spełnienia marzeń. Natomiast jeśli zna się kogoś dobrze, zawsze można dorzucić coś, co wiemy, że dla danej osoby ma szczególne znaczenie, np. ukończenia upragnionego kursu, wyśnionych wakacji na Malediwach, ukończenia budowy domu, zdrowia dla ukochanej osoby. Szczere i płynące z serca życzenia zawsze będą lepsze niż oklepane i powtarzane frazesy, które mówi się tylko z grzeczności.

Zobacz też: Ceny choinek 2023. Ile w tym roku zapłacimy za świąteczne drzewka? Uważaj, żeby nie popełnić błędu

Więcej o:
Copyright © Agora SA