"Priscilla" ukrywa polskie akcenty. Sofia Coppola zatrudniła Polkę. Zagrała istotną rolę

Pomysłodawczynią tego filmu była sama Priscilla Presley, a zrealizowała go Sofia Coppola. Wśród gwiazd wielkiego formatu nie zabrakło przedstawicielki naszego kraju. Jedną z głównych ról zagrała bowiem polska aktorka. Zobacz, w kogo się wcieliła w długo wyczekiwanej produkcji.

"Priscilla" to długo wyczekiwana, choć podejmująca kontrowersyjny temat produkcja. Film Sofii Coppoli opowiada bowiem historię byłej żony muzycznej gwiazdy — Elvisa Presley'a. Co ciekawe, poza popularnymi aktorami, wystąpiła w nim również Polka, Dagmara Domińczyk. Otrzymała wyjątkowo ważną dla fabuły rolę.

Zobacz wideo "Elvis". Niezwykły Austin Butler w pierwszym zwiastunie filmu o królu rock and rolla

Film "Priscilla" to historia 14 latki, którą omotał gwiazdor rocka. Ta obsada mówi sama za siebie

Na początku września 2023 roku film Sofii Coppoli - "Priscilla" trafił do zagranicznych kin. W Polsce będziemy mogli obejrzeć go dopiero 9 lutego 2024 roku. Produkcja opowiada historię 14-letniej Priscilli Beaulieu, która jak wiele innych dziewczyn była wtedy fanką króla rock'n'rolla, Elvisa Presley'a. Przypadek sprawił, że miała okazję się z nim spotkać, a muzyk szybko zauroczył się 10 lat młodszą koleżanką. Wokalistka miał w tamtym czasie na koncie już wiele sukcesów, ale chciał je z kim ich dzielić. Szybko owinął sobie nastolatkę wokół palca i wziął z nią głośny ślub w Las Vegas. Priscilla zaszła w ciążę już w noc poślubną, co mocno rozczarowało gwiazdora i sprawiło, że z miesiąca na miesiąc jego stosunek do małżonki zaczął się pogarszać. Kobieta nie miała swojego życia, a Elvis pełnił nad nią zupełną kontrolę. Film pokazuje ich relację od prywatnej strony, niewiele miejsca zostawiając na muzykę. Pomysłodawczynią jest sama Beaulieu, a całość została wyreżyserowana przez Sofię Coppolę. Tak kontrowersyjna i wyczekiwana przez wielu historia wymagała naprawdę dobrze dobranej obsady. W rolach głównych wystąpili Cailee Spaeny, znana z "Mare z Easttown" oraz "Vice" oraz Jacob Elordii, który zdobył rozgłos dzięki "Euforii". W jedną z ważniejszych postaci wcieliła się nawet Dagmara Domińczyk, amerykańska aktorka polskiego pochodzenia.

Polska aktorka w filmie "Priscilla". Dagmara Domińczyk wcieliła się w jedną z ważniejszych postaci

Jedną najważniejszych postaci nie tylko w filmie, ale i w życiu Elvisa Presley'a, była jego teściowa - Ann Bealieu. W rolę matki Priscilli wcieliła się Dagmara Domińczyk, która na swoim koncie ma wiele hollywoodzkich produkcji. Część miłośników kina z pewnością oglądała ją w filmie "Hrabia Monte Christo", czy serialu "W garniturach". W ostatnich latach grała również w popularnej produkcji "Sukcesja". Aktorka nie miała łatwej roli, jako matka zakochanej nastolatki. Postanowiła jednak zrobić wszystko, by jak najlepiej oddać relacje, które łączyły Ann z Priscillą.

To matka, która bardzo przejmuje się losem swojej nastoletniej córki. Ona nie wie, co to może znaczyć dla Priscilli, że zakochuje się w mężczyźnie, który jest megagwiazdą, czy też jakie życie ją wtedy czeka. Priscilla jest w bardzo trudnym wieku. Ann obawia się, że ta sytuacja może ją potwornie zranić. Równocześnie nie chce być osobą, która stanie swojej córce na drodze do szczęścia.

- powiedziała Dagmara Domińczyk o swojej roli, cytowana przez portal Eska. Aktorka nie ukrywała, że jej bohaterka została postawiona przed sporym dylematem. Z pewnością dla zainteresowanych tematem film będzie wartościowym doświadczeniem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA