Te gwiazdy były na bakier z prawem. Oglądały świat zza więziennych krat. Co miały na sumieniu?

Bycie gwiazdą nie zwalnia nikogo z obowiązku przestrzegania prawa. Niektórzy celebryci boleśnie się o tym przekonali i mimo znanego nazwiska, spędzili trochę czasu za kratkami. Niektórych dosięgnął wymiar sprawiedliwości jeszcze przed rozpoczęciem kariery.

Łamiąc prawo, trzeba liczyć się z konsekwencjami. Znane nazwisko nie wystarczy, by uciec od wymiaru sprawiedliwości. Te gwiazdy mają swoje za uszami, choć niektórzy niechętnie o tym mówią. Części z nich udało się osiągnąć sukces mimo kryminalnej przeszłości.

Zobacz wideo Martyna Wojciechowska o niebezpiecznych sytuacjach w programie. "Trafialiśmy do więzień"

Znane osoby, które trafiły do więzienia. Te gwiazdy były na bakier z prawem

Mariusz Pudzianowski zyskał popularność na początku XXI wieku, zdobywając liczne tytuły na arenie polskiej i międzynarodowej w zawodach Strongman. Mało kto jednak wie, że nim jego kariera nabrała tempa, mężczyzna musiał na pewien czas wycofać się ze sportowego świata, by odbyć karę więzienia. W 2000 roku został skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności za pobicie. Sportowiec po latach tłumaczył w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", że stanął w obronie młodszego chłopaka. 

Do aresztu śledczego wsadził mnie miejscowy boss. Jest człowiekiem bardzo bogatym, bardzo wpływowym i wyjątkowo brutalnym. Właśnie poszło o tę brutalność, bo nie mogłem patrzeć, jak się znęcał nad osiemnastoletnim chłopakiem. Bił go, aż chłopak upadł, potem skopał leżącego i stanął mu butem na twarzy. Właśnie ta scena z butem wyprowadziła mnie z równowagi

- tłumaczył. Ostatecznie Mariusz Pudzianowski spędził za kratami 19 miesięcy. Wyszedł wcześniej za dobre sprawowanie.

Kolejnym celebrytą z więzienną przeszłością jest Maciej Maleńczuk. Jednym z największych hitów artysty jest utwór "Ostatnia nocka". Tekst piosenki nawiązuje do pobytu w więzieniu i jak się okazuje, nie jest to jedynie wymysł artystyczny. Muzyk spędził bowiem dwa lata w zamknięciu. O tych wydarzeniach opowiedział na scenie w 2023 roku podczas imprezy Polsat SuperHit Festiwal.

W 1980 r. odmówiłem służby wojskowej i zostałem skazany na dwa lata. Siedziałem cztery miesiące w Gdańsku, później w Stargardzie Szczecińskim. Przesiedziałem w więzieniu 560 dni. Następną piosenkę dedykuję wszystkim tym, którzy siedzieli, którzy siedzą i którzy będą siedzieć

- powiedział do widzów. Co ciekawe, to właśnie w więzieniu narodziła się jego kariera muzyczna. 

Aleksandra Gietner jeszcze jako 15-latka zagrała u boku Zbigniewa Zamachowskiego główną rolę w filmie "Cześć Tereska". Za swój występ otrzymała liczne nagrody, m.in. najwyższe wyróżnienie dla młodych aktorów i aktorek, czyli Young Artist Award na festiwalu filmowym w Hollywood. Mogłoby się wydawać, że tak dobry start będzie dla dziewczyny początkiem wielkiej kariery, jednak artystka nie poszła tą drogą. Już jako dziecko miała pierwsze problemy z prawem i uciekała z domu poprawczego, natomiast w 2004 roku została skazana na dwa lata i cztery miesiące pozbawienia wolności za udział w napadzie z użyciem niebezpiecznego narzędzia (noża). W lipcu 2006 roku usłyszała kolejny wyrok - trzy miesiące w zawieszeniu na trzy lata za posiadanie amfetaminy. W 2010 roku ponownie trafiła do aresztu, tym razem za serię kradzieży, włamań, posiadanie amunicji i groźby karalne.

Kara pozbawienia wolności ich nie ominęła. Te amerykańskie gwiazdy siedziały w więzieniu

Martha Stewart, amerykańska "perfekcyjna pani domu", nie jest tak doskonała, jak mogłoby się wydawać. Mimo opinii jednej z najbardziej wpływowych kobiet w Stanach Zjednoczonych, nie zawsze było jej po drodze z prawem. W 2002 roku została oskarżona o "insider trading", czyli udział w nielegalnej praktyce polegającej na handlu papierami wartościowymi po uzyskaniu poufnych informacji. W przypadku Marthy Stewart chodziło o sprzedaż akcji spółki biofarmaceutycznej, do której doszło, gdy kobieta dowiedziała się, że ich wartość może spaść. W 2003 roku sąd skazał bizneswoman na pięć miesięcy pozbawienia wolności, uznając ją winną oszustwa finansowego i składania fałszywych zeznań. Po odbyciu kary więzienia, musiała spędzić kilka miesięcy w areszcie domowym.

Lindsay Lohan zaczęła swoją karierę jako dziecięca gwiazda, kiedy to zagrała podwójną rolę sióstr w filmie "Nie wierzcie bliźniaczkom". Później występowała jeszcze w kilku znanych produkcjach, m.in, "Wredne dziewczyny" czy "Garbi: super bryka", jednak w 2007 roku została uznana winną jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. To wydarzenie zapoczątkowało serię konfliktów z prawem. Cztery lata później sąd skazał aktorkę na cztery miesiące pozbawienia wolności za naruszenie warunków zwolnienia warunkowego. Kobieta miała ukraść naszyjnik warty 2500 dolarów. Ponadto musiała odpracować 400 godzin na cele komunalne, w tym 300 godzin w ośrodku pomocy dla kobiet.

Robert Downey Jr., nim rozpoczął swoją wielką karierę, miał dosyć spore problemy z prawem. Od 1996 do 2001 roku był wielokrotnie aresztowany za posiadanie kokainy, heroiny lub marihuany. Odbył też kilka programów odwykowych. W 1999 roku nie stawił się na nakazany sądownie test na obecność narkotyków we krwi, za co został skazany na trzy lata pozbawienia wolności. Ostatecznie jego wyrok został skrócony i gwiazdor wyszedł na wolność już w 2000 roku pod warunkiem wpłacenia kaucji w wysokości 5 tys. dolarów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA