Internauci głowią się nad zagadką z kropkami. Czy wiesz, jak je połączyć czterema liniami prostymi?

Internetowe łamigłówki cieszą się ogromną popularnością. Ta z dziewięcioma kropkami szczególnie intryguje użytkowników mediów społecznościowych. Czy wiesz jak je połączyć? Wbrew pozorom to zadanie nie jest proste. Ilość ruchów jest bowiem ograniczona.

Choć na pierwszy rzut oka niektóre łamigłówki wydają się banalnie proste, znalezienie rozwiązania wymaga wiele czasu. Nierzadko zdarza się, że nad jedną zagadką siedzimy nawet kilka dni, choć odpowiedź jest podana niemal na tacy. Czasami wystarczy popatrzeć na coś trochę niestandardowo i zastanowić się, co nas ogranicza. Wówczas łamigłówka stanie się o wiele prostsza.

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Logiczne łamigłówki dla dorosłych. Czy rozwiążesz tę zagadkę?

Proste zagadki graficzne zyskały w ostatnim czasie ogromną popularność w mediach społecznościowych. Internauci uwielbiają godzinami szukać rozwiązań, ponieważ gdy już się je znajdzie, czujemy ogromną satysfakcję. Jedną z najbardziej znanych łamigłówek jest ta z dziewięcioma kropkami. Jej zasady są bardzo proste, choć nie każdemu uda się ją rozwiązać. Wystarczy narysować na kartce papieru dziewięć kropek układających się w kwadrat. W każdym rzędzie mają znaleźć się po trzy kropki. Następnie należy połączyć wszystkie punkty, nie odrywając długopisu od kartki. Co więcej, trzeba to zrobić tworząc maksymalnie cztery proste linie. Brzmi banalnie, ale gdy zabierzemy się do pracy, możemy być w lekkim szoku. Niezależnie od której strony zaczniemy, ciężko wykonać zadanie tylko w czterech ruchach. Zawsze jedna z kropek zostanie bez linii. W czym zatem tkwi haczyk?

Popularne łamigłówki przyprawiają o zawrót głowy. Niewielu wpadnie na to rozwiązanie

Jeśli jeszcze nie przyszło ci do głowy żadne rozwiązanie, mamy dla ciebie małą podpowiedź. Zastanów się, jakie dokładnie są zasady tej gry. Kropki trzeba połączyć w czterech ruchach, nie odrywając ręki od kartki. Czy ktoś jednak powiedział, że nie możesz wydłużyć linii poza wykropkowany obszar? Mało kto wpada na tak niestandardowy pomysł. Dla niektórych może to być oszukiwanie, jednak zasady nie wykluczają takiego działania. Jak zatem należy rozwiązać tę łamigłówkę? Zaczynamy od kropki znajdującej się w lewym dolnym rogu.

  1. Pierwsza linię rysujemy w górę, ale nie kończymy jej na ostatniej kropce, a nieco dalej.
  2. Druga kreska powinna prowadzić przez środkową kropkę z najwyższego rzędu oraz prawą kropkę ze środkowego. Kończymy ją również poza kwadratem w linii prostej. 
  3. Trzecią linię prowadzimy przez wszystkie kropki z dolnego rzędu aż do tej, od której zaczęliśmy zabawę. 
  4. Ostatnia prosta przecina środkową kropkę aż do prawego górnego rogu. I gotowe.
Więcej o:
Copyright © Agora SA