Krystyna i Kazimierz podbijają serca internautów w USA. "Cudownie słuchać takie historie"

Pewien tiktoker zaczepia przechodniów w Nowym Jorku, by uciąć sobie z nimi pogawędkę. Ostatnio udało mu się porozmawiać ze starszą parą, która chętnie opowiedziała mu, jak się zakochali i jak potoczyło się ich wspólne życie. Historia Krystyny i Kazimierza szybko zdobywa popularność.

Jeden z tiktokerów, który swoje filmy publikuje pod nickiem @meetcutesnyc, swoją popularność zyskał zaczepiając przypadkowych przechodniów na ulicach Nowego Jorku, by krótko porozmawiać z nimi o ich życiu. W jednym z najnowszych filmików w roli głównej znalazło się małżeństwo Polaków, którzy w Stanach Zjednoczonych mieszkają już od niemal 50 lat. Historia ich miłości podbija serca internautów.

Zobacz wideo Pani Janina zdradza przepis na szczęśliwe małżeństwo: Nie wolno się przeciwstawiać, a najpiękniejsze jest to, żeby małżeństwo się szanowało

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Historia Krystyny i Kazimierza wzrusza. Po latach Polacy wciąż się kochają

"Meet Cutes NYC" zaczepia przechodniów, by móc podzielić się z internautami ciekawymi historiami przypadkowych osób. Tym razem wybór padł na starszą parę, Kazimierza oraz Krystynę. Jego pierwszym pytanie dotyczyło tego, czy są parą. Gdy usłyszał odpowiedź twierdzącą, postanowił zapytać ich, jak spotkali się po raz pierwszy. Odpowiedź sprawiła, że serca internautów się roztopiły. Wszystko zaczęło się przed wieloma laty w Polsce, kiedy przyjaciel mężczyzny wyprawiał imprezę z okazji swoich imienin. Zaprosił wtedy jego oraz dwie dziewczyny, z których jedna okazała się być przyszłą żoną Kazimierza. Nie wszystko jednak poszło po myśli jego przyjaciela, ponieważ Kazimierz miał zacząć zalecać się do drugiej z dziewczyn, a jego kompan, miał w planach oczarować Krystynę. Jednak los potrafi być przewrotny. Na nagraniu Kazimierz opowiada, że:

Po paru kieliszkach zorientowałem się, że ona [przyp. red. Krystyna] będzie przychylniejsza, więc zacząłem podrywać ją.

Później spotykali się ze sobą przez cały czas trwania szkoły medycznej, a później wzięli ślub. Niestety nie zawsze wszystko jest piękne. Para musiała uciekać z Polski po wprowadzeniu stanu wojennego

Ucieczka z kraju i życie w Stanach Zjednoczonych. Internauci pokochali Kazimierza i Krystynę

Tiktoker zapytał ich, kiedy miała miejsce ich ucieczka z kraju. Krystyna szybko odpowiedziała, podając dokładną datę, 18 listopada 1975 roku. Następnie padło pytanie: jak to było uciekać z Polski? Kazimierz opowiedział wtedy historię: on uciekł jako pierwszy, jednak jego żona została zatrzymana przez rząd komunistyczny wraz z ich synem. Przez dwa lata i cztery miesiące, byli zatrzymani, zanim postanowiono ich wypuścić. W tym czasie Kazimierz przyjechał do Stanów Zjednoczonych, choć jego angielski nie był bardzo dobry. Opowiada, że starał się zarabiać pieniądze, na początku wyciskając cytryny i sprzedając lemoniadę przechodniom na ulicach Nowego Jorku. Później udało mu się kupić budkę z tacos i burritos. Teraz jednak Kazimierz zajmuje się interwencyjnym leczeniem bólu, a jego żona pracuje jako internistka. Ich historia szybko stała się hitem w sieci. Pod nagraniem pojawiły się setki komentarzy i polubień. Internauci zachwycają się starszą parą, pisząc:

Cudownie słuchać takie historie
I nagle po tylu latach perfekcyjnie powiedziane Kazimierz i Krystyna
Więcej o:
Copyright © Agora SA