Jeśli nakładasz podkład gąbką, musisz zobaczyć ten film. Aż mdli na widok tego, co się w niej ukrywa

Nieregularnie czyszczone gąbki czy pędzelki do makijażu szybko stają się siedliskiem bakterii i zarazków. Co za tym idzie, używając zanieczyszczonych akcesoriów, łatwo możemy nabawić się niebezpiecznych chorób. Zobacz, co tak naprawdę kryje się w nieumytym blenderze oraz jak temu zapobiec.

Z pewnością praktycznie codziennie używasz gąbki, blendera lub pędzelków do makijażu. Najczęściej spiesząc się do pracy, nie myślimy o tym, żeby codziennie czyścić te akcesoria. Okazuje się jednak, że to ogromny błąd. Jeden z filmów udostępnionych na TikToku otworzył oczy wielu urodomaniaczkom.

Zobacz wideo Misia Joachim 2,5 godziny robił makijaż. „Po co mieć lalki, jak można być lalką"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ilość bakterii na gąbce do makijażu otworzyła oczy wielu kobietom. Mdli na sam widok

Na TikToku jakiś czas temu pojawiło się wstrząsające wideo, nagrane przez @myglamtech, przedstawiające ilość bakterii, jakie znajdują się na używanych przez nas codziennie gąbkach i blenderach do makijażu. To samo dzieje się z pędzelkami czy innymi, podobnymi akcesoriami kosmetycznymi, które służą nam do rutynowego make-upu. Wiele użytkowniczek zszokowało się, jak obrzydliwie wyglądały przybory, które nie były regularnie czyszczone. Na brudnych gąbkach zbierają się bowiem między innymi: martwy naskórek, pot, kurz oraz wszelki brud. To doskonała pożywka dla grzybów i zarazków, które kolejnego dnia rozprowadzamy na swojej skórze, używając niemytych akcesoriów. Ponadto należy pamiętać, że regularne stosowanie brudnych przyborów może doprowadzić to poważnych chorób skóry, grzybicy, infekcji oczu czy też trądziku. Nic dziwnego, że pojawiły się głosy, jakoby pędzle i blendery były bardziej zanieczyszczone od deski klozetowej.

Obrzydliwe! Już wiem, dlaczego ciągle mam chore oczy.
Dzięki za przypomnienie o czyszczeniu, bo właśnie miałam robić makijaż. Wygląda to okropnie!

- czytamy wśród wielu podobnych komentarzy. MyGlamTech proponuje używanie specjalnego urządzenie do czyszczenia pędzli i gąbek Na szczęście istnieją także tańsze, dobowe sposoby, dzięki którym odpowiednio zadbamy o nasze przybory.

Jak czyścić gąbki i pędzle do makijażu? Są dwie istotne zasady

Gąbki, pędzle i wszelkie podobne przybory powinny być czyszczone minimum raz w tygodniu, a na pewno za każdym razem, kiedy mocno się zabrudzą. Niestety mało kto stosuje się do tej zasady. Warto jednak wyrobić sobie nawyk mycia ich w specjalnym preparacie od razu po użyciu. Dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej to zrobić - kosmetyki nie zdążą bowiem jeszcze zaschnąć na powierzchni, a gąbka szybciej wróci do swojego pierwotnego wyglądu. Poza codziennym myciem blenderów warto zwrócić uwagę na inny, ważny punkt, a mianowicie ich suszenie. Po odciśnięciu gąbki odłóżmy ją w czyste miejsce tak, by mogła samoistnie wyschnąć. Pod żadnym pozorem nie chowajmy jej od razu do szafki, czy szuflady. Możemy doprowadzić tym do zapleśnienia materiału. Na koniec, warto pamiętać, by blendery i pędzelki - tak czy inaczej - wymieniać raz na miesiąc, dwa, podobnie jak szczoteczkę do zębów. Dzięki temu unikniesz wyprysków i ewentualnych chorób skóry.

Więcej o: