To dlatego księżna Kate często zasłania się torebką. Przyszła królowa wysyła do rozmówców ważny sygnał

Obserwując stylizacje księżnej Kate można zauważyć, że zawsze nosi przy sobie jeden element. Jej torebki nigdy nie są dobrane przypadkowo. Stanowią nie tylko modny dodatek, ale i narzędzie do wysyłania rozmówcom ważnych sygnałów. Dlaczego księżna Kate trzyma kopertówkę w obu dłoniach? Odpowiadamy.

Księżna Kate jest żoną księcia Williama, następcy tronu. To właśnie oni za pewien czas obejmą panowanie w Wielkiej Brytanii. Para pobrała się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim, a ich ślub był emitowany w stacjach telewizyjnych na całym świecie. Niedługo później uwagę mediów przyciągnęła informacja, że księżna Cambridge spodziewa się dziecka. W 2013 roku urodził się pierwszy syn książęcej pary, George, w 2015 roku córka Charlotte, a w 2018 roku kolejny syn Louis. Fotoreporterzy śledzą każdy krok rodziny królewskiej, a 41-latka jest uważana za ikonę stylu. Jej stylizacje są zawsze starannie dobierane przez najlepszych projektantów - i niekiedy kryją za sobą pewne przesłanie. 

Zobacz wideo Joanna Horodyńska o stylu księżnej Kate. "Wzorowy". Ma jednak jedno "ale"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Księżna Kate nosi zawsze przy sobie ten element. Ma on ważne znaczenie

Kreacje żony księcia Williama są skromne, ale kobieta zawsze wygląda z klasą. Na wielu zdjęciach można zauważyć, że do stylizacji nosi głównie kopertówki. Są one nie tylko praktycznym dodatkiem, ale mają także inne znaczenie. Według ekspertów od etykiety taka torebka ma pomóc księżnej Kate w uniknięciu niezręcznych sytuacji. Kobieta często jest widziana, jak trzyma kopertówkę w obu dłoniach przed sobą. Wygląda, jakby chciała się w ten sposób zasłonić. Nic z tych rzeczy. Myka Meier, ekspertka do spraw etykiety, powiedziała portalowi Good Housekeeping, że w ten sposób księżna unika niepotrzebnych uścisków dłoni.

Podać rękę czy nie? Odpowiedzi należy szukać w kopertówce księżnej

Tę teorię potwierdził inny ekspert ds. etykiety, William Hanson.

Zgodnie z protokołem nie należy wyciągać ręki do żadnego członka rodziny królewskiej (królewskiej krwi lub tych, którzy pobrali się w rodzinie), chyba że oni pierwsi ją wyciągną

- powiedział w rozmowie z Daily Mail. Zatem gdy księżna Kate trzyma torebkę obiema dłońmi podczas spotkania, to znaczy, że nie wyciągnie ręki na przywitanie. Wówczas wystarczy jedynie uśmiech oraz skinienie głową. Gdy jednak kobieta będzie chciała się przywitać, przełoży torebkę do lewej dłoni. Robią to wszyscy członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Nawet królowa Elżbieta II stosowała ten trik i nigdy nie nosiła torebek w prawej ręce, by zostawić ją wolną do przywitań i nie robić zbędnych ruchów. Rodzina Windsorów jest objęta ścisłymi zasadami określającymi ich zachowanie w miejscach publicznych. Etykieta wskazuje, w jaki sposób powinni siadać, trzymać kieliszki czy filiżanki, a nawet wyznacza odpowiednie tempo jedzenia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA