To zdecydowanie najgorsze błędy w makijażu. Panie po 40. roku życia powinny się ich wystrzegać

Każda z nas zawsze chce wyglądać pięknie, niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku. Niekiedy pomaga nam w tym odpowiedni makijaż. Pamiętajmy jednak o kilku ważnych zasadach, aby niepotrzebnie się nie postarzyć. Zobacz, jakich błędów unikać po czterdziestym roku życia.

Aby zapewnić sobie odmłodzony, promienny wygląd, czasem wystarczy po prostu odpowiednio dobrany makijaż. Niestety wiele pań po 40. popełnia popularne błędy, które skutkują efektem zupełnie odwrotnym do zamierzonego. Sprawdź, jakich rzeczy najlepiej będzie unikać, aby przypadkiem się nie postarzyć.

Zobacz wideo Plamy z podkładu na ubraniach to codzienność. Sprawdziliśmy, czy usuniemy je internetowymi trikami

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Makijaż po 40: Unikaj zbyt ciemnych ust i mocnych kolorów. Taki make-up postarza

Nie od dziś wiadomo, że im bardziej naturalny wygląd, tym młodziej się prezentujemy. Mocny makijaż o intensywnych kolorach może być piękny, ale zdecydowanie optycznie dodaje lat. W każdym make-upie jedną z głównych ról grają usta. Umiejętne podkreślenie ich potrafi nadać całej twarzy wyjątkowego uroku. Niestety jest to równocześnie element, który najłatwiej jest zepsuć, dlatego powinnyśmy być z nimi szczególnie ostrożne. Odmładzające pomadki są delikatne i lekko błyszczące. Unikajmy z kolei matowych, ciemnych kolorów, gdyż podkreślą zmarszczki w okolicy ust. Najlepiej stawiać na odcienie zbliżone do naturalnego, ewentualnie wpadające w róż. Uważaj także na oczy, które nie bez powodu nazywane są zwierciadłem duszy. Jeśli masz możliwość, spróbuj rozjaśnić je wokół. Nie rób ciemnego makijażu w stylu "smokey eye" i zrezygnuj z kresek. Tylko sprawią, że powieki będą wyglądały na o wiele bardziej "zmęczone". Sam mocny makijaż od jakiegoś czasu nie jest już modny, a kobiety wolą stawiać na nurt quiet luxury i niewymuszony minimalizm. Najlepiej ograniczyć się tylko do kilku wysokiej jakości kosmetyków. Im więcej warstw bowiem nałożymy, tym mocniej podkreślimy wgłębienia na skórze.

Nie maluj się tak, jeśli chcesz ukryć zmarszczki. To popularny makijażowy błąd

Jeśli chcesz uniknąć tworzenia się mimicznych zmarszczek i podkreślenia ich nieprawidłowym makijażem, ogranicz się do użycia podkładu w kolorze skóry, korektora, rozświetlacza oraz jasnej pomadki. Możesz użyć także nieco różu, stonowanego cienia do powiek, oraz tuszu do rzęs, by nieznacznie je podkreślić. Brwi wystarczy po prostu dobrze wyregulować i ewentualnie minimalnie przyciemnić. Najlepiej robić tak ze względu na to, że im więcej kosmetyków, tym większe prawdopodobieństwo, że będą one zalegać we wgłębieniach skóry i podkreślać zmarszczki. Z pewnością nie powinnaś używać pudru, który, choć czasem jest potrzebny, to z wiekiem tylko sprawia, że twarz jest matowa, a niedoskonałości bardziej zarysowane. Ważne, by utrzymać blask swojej skóry, dzięki czemu nadamy całości młodzieńczego wyglądu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA