Wiosną tego roku te cięcia podbiją salony fryzjerskie. Ta fryzura pasuje prawie każdej kobiecie

Wiosna to idealny czas na porządki, nie tylko domowe, ale też na głowie. Jeśli chcesz wejść w marzec 2024 z odświeżoną fryzurą, postaw na grzywkę. Sprawdź, jak wyglądają najmodniejsze cięcia dla tej stylizacji i zaskocz bliskich spektakularną metamorfozą.

W 2024 do łask powróciło kilka dobrze nam już znanych trendów, ale w nowych odsłonach. Niedawno pisaliśmy, że kobiety ponownie zakochały się w różnych wersjach boba, a nawet blond pasemkach. Teraz pracownicy salonów fryzjerskich zwrócili uwagę na grzywki. Kobiety coraz chętniej zakrywają czoła, jednak nie standardowym prostym cięciem. Sprawdź, jakie formy grzywek są znowu w modzie.

Zobacz wideo "Love Island". Laura obcięła włosy. Za nożyczki chwycił Armin

Komu grzywka nie pasuje a dla kogo jest wręcz stworzona? Fryzury damskie półdługie

Grzywka jest na tyle charakterystycznym cięciem, że niewiele osób się na nie decyduje. Zakryte czoło może znacząco wpłynąć na wygląd całej twarzy, jednak odpowiednio dobrany kształt przez profesjonalistę sprawdzi się u niemal każdej kobiety. W 2024 roku przeważnie łączy się ją z cieniowanymi fryzurami, m.in. nieregularnym bobem, shaggy hair, mixie czy nawet z mullet hair. Grzywka będzie pasować również przy zwykłych długich włosach. To świetna opcja dla osób, które mają wysokie czoło i chcą je optycznie skrócić. Z grzywki natomiast powinny zrezygnować kobiety o bardzo cienkich, rzadkich pasmach. Pojawia się bowiem ryzyko, że nie osiągniemy zamierzonego efektu, a jedynie ubędzie nam włosów. Jeśli już decydujemy się na grzywkę to warto wiedzieć, że można ją uformować na kilka różnych sposób. Z mody już dawno wyszły włosy czesane na skos czy gruba, prosta kurtyna. Jakie są dzisiejsze trendy?

 

Jak sprawdzić czy będzie mi dobrze w grzywce? Długie i krótkie fryzury damskie 2024

Jeśli masz wątpliwości, czy grzywka będzie do ciebie pasować, poproś o radę fryzjera albo fryzjerkę. Styliści doskonale wiedzą, przy jakich rysach twarzy sprawdzi się zakrycie czoła, a przy których będzie wręcz odwrotnie. Pamiętaj jednak, że obecnie w modzie jest kilka różnych cięć. Najchętniej wybierane formy w ostatnim czasie to:

  • Curtain bangs - grzywka "kurtynka" rozchodząca się na boki i z przedziałkiem po środku;
  • Whispy bangs - subtelna grzywka zrobiona z kilku kosmyków;
  • Blunt bangs - grzywka z tępo zaokrąglonymi końcówkami;
  • Shaggy bangs - cieniowana, nieregularna i lekko nastroszona grzywka.

Jeśli nie masz pomysłu, na jaką stylizację się zdecydować. Sprawdź kilka poniższych propozycji:

  • Cieniowany blunt bob z nieregularną grzywką to cięcie, które od lat nie wychodzi z mody;
  • Long bob z grzywką typu curtain bobs to jedna z najmodniejszych fryzur zeszłego roku i wygląda na to, że nadal pozostanie w modzie;
  • Długie cieniowane włosy z whispy bangs to bezpieczna wersja dla osób, które nie chcą decydować się na drastyczną metamorfozę.
 
Więcej o:
Copyright © Agora SA