Nigdy więcej nie powiesz "nie mam się w co ubrać". Do pracy czy na imprezę ubierze cię stylistka Google

Nabywasz regularnie koszulki i buty, które w chwili zakupu wpadły ci w oko, ale nigdy później ich nie zakładasz? Robi tak mnóstwo osób, nie zdając sobie z tego sprawy. Największym problemem jest to, że pojedyncze elementy nie pasują do reszty garderoby. Niedługo Google będzie mógł temu zaradzić.

Bywa i tak, że pomimo kupowania najmodniejszych ubrań, które naprawdę nam się podobają, i tak nie mamy co na siebie założyć. Powodem najczęściej jest to, że pojedyncze elementy garderoby nie zgrywają się z innymi. Przypadkowe łupy zapychają naszą szafę, a my wciąż nie wiemy, w co się ubrać. Okazuje się, że problem już niedługo będzie można rozwiązać dzięki wyszukiwarce Google.

Zobacz wideo Agnieszka Dygant zdradza sekrety budowy domu. Mówi, dlaczego nie będzie w nim wielkiej garderoby

Wyszukiwarka Google pomoże ci znaleźć swój styl. Sztuczna inteligencja zamieni się w stylistkę

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że robiąc spontaniczne zakupy, najczęściej wyrzucamy w błoto nawet tysiące złotych. Nabywanie nowych elementów garderoby zawsze powinno być dokładnie przemyślane. Niech nie skuszą nas chwilowo modne rzeczy lub koszulki i spodnie na promocjach. Najważniejsze w kompletowaniu szafy jest znalezienie swojego własnego stylu, a poszczególne ubrania muszą do siebie pasować, jak w garderobie kapsułowej. Przeszukiwanie internetu w celu znalezienia odpowiadających nam outfitów może zająć całe dnie. Najczęściej wcale nie jest to intuicyjne - wyniki wyszukiwania zależą od popularności danych haseł, a niekoniecznie trafnych powiązań. Warto zatem tak dostosować Google, by pokazywało nam jedynie te ubrania, które pasują do naszego stylu. Okazuje się, że powstała sprytna funkcja, dzięki której całość przebiegnie szybko i bezproblemowo, niczym wizyta w sklepie z własną stylistką.

Nowa funkcja Google działa jak prywatny stylista. Wystarczy, że skonfigurujesz przeglądarkę

W najnowszej wersji przeglądarki Google ma znaleźć się funkcja "rekomendowane style". Będzie ona polegała na podaniu własnych preferencji, do których sztuczna inteligencja będzie wyświetlać dokładnie dopasowane ubrania. Dzięki temu  nie tylko zakupy online, ale i stworzenie spójnej garderoby nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Co więcej, algorytm stale będzie się uczył, dlatego z czasem jego podpowiedzi staną się coraz bardziej trafne. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę pożądane hasło, na przykład "fioletowe spodnie", a przeglądarka wyświetli nam jedynie te ubrania, które pasują do naszego stylu i mieszczą się we wcześniej zaznaczonych preferencjach. Dzięki temu wszystkie elementy garderoby będą spójne.

Warto pamiętać, że nasz wizerunek wpływa na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani. Tworząc indywidualny styl, nie tylko nadamy naszym kreacjom charakteru, ale również sprawimy, że spójny wygląd będzie sprzyjał budowaniu różnych relacji, zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Na razie Google wprowadzi wspomnianą funkcję testowo jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, lecz niebawem z pewnością pojawi się ona również po naszej stronie oceanu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA