Prywatne wyspy gwiazd to prawdziwy raj na ziemi. Za noc w takim kurorcie zapłacisz fortunę

Prywatna wyspa brzmi jak marzenie. Własna plaża, wielka posiadłość z widokiem na ocean i piękna pogoda przez cały rok to tylko fragment tego, co można zyskać. Taką inwestycję można przekształcić w luksusowy kurort, na co zdecydowali się znani celebryci.

Prywatna wyspa to symbol luksusu. Mogą sobie na nią pozwolić jedynie najbogatsi, ale też nie wszyscy. Należy wziąć pod uwagę koszta nie tylko związane z samym zakupem, ale także z zagospodarowaniem terenu i personelem opiekującym się całym obiektem. Przy odpowiednim zaplanowaniu prywatna wyspa może stać się nie tylko odskocznią od codziennego życia, ale także kurortem przynoszącym dodatkowy zysk. Na taką inwestycję zdecydowało się kilku celebrytów, którzy — co ciekawe — są nawet sąsiadami.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prywatne wyspy gwiazd. Kto posiada swój raj na ziemi?

Dzięki roli w "Piratach z Karaibów" Johnny Depp zyskał nie tylko ogromny majątek, ale także swój własny kawałek raju. Podczas kręcenia jednej z części kultowej serii o piratach aktor odwiedził wyspę Little Hall's Pond Cay na Bahamach. Był nią tak zauroczony, że postanowił ją kupić za kwotę 3,6 miliona dolarów. Wyspa wygląda jak z bajki. Znajduje się na niej pięć malowniczych plaż z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Co ciekawe, Johnny Depp nazwał każdą plażę po bliskich mu osobach. Jedna z nich nazywa się "Vanessa" po jego wieloletniej partnerce Vanessie Paradise, a dwie kolejne noszą imiona ich dzieci. Czwarta plaża została nazwana "Brando" od aktora Marlona Brando, a piąta — Gonzo — została nazwa ku pamięci pisarza Huntera S. Thompsona, twórcy wyjątkowego gatunku dziennikarskiego.

 

Sławne sąsiedztwo na Bahamach. Wakacje na tych wyspach kosztują krocie

Niedaleko Little Hall's Pond Cay znajduje się jeszcze kilka innych wysp na Bahamach, które również należą do znanych gwiazd. Właścicielem jednej z nich jest Eddie Murphy. Aktor zakupił wyspę Long Cay w 2007 roku za 15 mln dolarów. Nieopodal swoją posiadłość ma także Shakira. Piosenkarka jest właścicielką 700-akrowej wyspy Bonds Coy, zakupionej w 2011 roku za sumę 16 mln dolarów. Największe wrażenie robi jednak rajski zakątek Davida Copperfielda. Król magii zakupił za kwotę 65 mln dolarów cztery wyspy w archipelagu Exuma, z czego na jednej z nich, Musha Cay, wybudował luksusowy kurort dla najbogatszych. Noc w takim hotelu kosztuje od 25 do nawet 45 tys. dolarów, w zależności od apartamentu.

Może Cię też zainteresować:
Wielki powrót Johnny'ego Deppa. Podpisał ważny kontrakt, a wysokość jego wynagrodzenia zwala z nóg
Daria Ładocha zdradza kulisy Azji Express: "Musimy bardzo uważać". Ekipie groziło więzienie
- Katarzyna Dowbor w gorzkich słowach żegna "Nasz nowy dom". Wszyscy już wiedzą, kto ją zastąpi

Więcej o:
Copyright © Agora SA