Pod żadnym pozorem nie pakuj tego na wakacje w Egipcie. Zamieni twój rajski urlop w prawdziwy koszmar

Wakacje rozpoczną się lada moment, a wielu Polaków jak co roku planuje wyjazd do Egiptu. Piękne widoki piramid czy naturalne krajobrazy, to coś, co często chcemy sfotografować. Należy jednak uważać, ponieważ tego sprzętu nie można wwozić do kraju. Jeśli masz go w bagażu, możesz trafić do aresztu.

Planujesz wakacyjny wyjazd do Egiptu? Sprawdź, na co należy uważać, lecąc do państwa pełnego piramid. Chęć ich sfotografowania lub nagrania za pomocą pewnych sprzętów, może być niemożliwa, a ich przewóz niesie za sobą poważne konsekwencje. Dowiedz się, czego nie należy zabierać ze sobą do Egiptu. 

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje w Egipcie mogą skończyć się w areszcie. Tego nie pakuj do walizki

Egipt to kraj, który co roku jest chętnie odwiedzany przez polskich turystów. Wysoka temperatura, korzystne ceny, piękne krajobrazy i oczywiście kawał historii, który możemy zobaczyć tam na własne oczy. Wszystko to chcielibyśmy sfotografować za pomocą najlepszych urządzeń lub nagrać przy użyciu drona. Okazuje się jednak, że ten ostatni jest surowo zakazany na terenie Egiptu. Posiadanie dronów w tym państwie jest nielegalne. zgodnie z lokalnym prawem. Ich wwóz jest możliwy, jeśli uzyskasz odpowiednie pozwolenie od Ministerstwa Obrony lub Egyptian Civil Aviation Authority.

W przypadku uzyskania takiego zaświadczenia dron może być używany do działalności komercyjnej, sportowej, badawczej czy gospodarczej. Jeśli chcesz otrzymać takową zgodę, przed wyjazdem musisz złożyć prośbę do ambasady w Warszawie. Pamiętaj, aby nie próbować przewozić takiego sprzętu nielegalnie, ponieważ grozi za to surowa kara grzywny - od 680 do 6800 zł lub więzienie. 

Do Egiptu nie można wwozić żadnych typów dronów (nawet najmniejszych) bez uprzedniego uzyskania zezwolenia [...]. Przywieziony sprzęt, na który nie uzyskano zezwolenia jest konfiskowany przez służby celne.

- czytamy na stronie gov.pl 

Egipt last minute kontra pamiątki. Od 2022 obowiązują pewne zmiany

W Egipcie jeszcze przed sierpniem 2022 roku, aby robić zdjęcia w miejscach publicznych, turyści i nie tylko musieli posiadać odpowiednie zezwolenie. Na szczęście już zaraz minie rok od wprowadzonych zmian, które umożliwiają fotografowanie miejsc publicznych mieszkańcom i turystom przy użyciu takich urządzeń jak np. aparat fotograficzny, analogowy czy cyfrowy oraz za pomocą kamer ze statywem. Będąc na miejscu, pamiętaj jednak, że zabronione jest wykonywanie zdjęć takim miejscom jak sądy, ministerstwa czy innym instytucjom ds. bezpieczeństwa. 

Może Cię zainteresować:
Tak wygląda Ewa Farna po wielkiej metamorfozie. Od teraz będzie blond? Fani są zachwyceni
Katarzyna Dowbor znów będzie remontować. Tym razem w jej ręce trafi wyjątkowo ważna posesja
Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Polsce. Miejsca idealne na weekend, które dostarczą im wiele frajdy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.