Nie tylko jeziora, góry czy morze to miejsca, które warto odwiedzić podczas urlopu. Polska przyroda ma wiele do zaoferowania, w tym przepiękne wodospady.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Wodospad Wilczki jest wysoki na 22 metry i znajduje się w województwie dolnośląskim na potoku Wilczka w Masywie Śnieżnika. Co ciekawe, przed wielką powodzią w 1997 roku spadał z wysokości wyższej o 5 metrów, jednak powódź wymyła, jak się później okazało, sztucznie przygotowany jeszcze na początku XIX wieku próg. W pobliżu rezerwatu przyrody Wodospad Wilczki przechodzi szlak turystyczny z Międzygórza na górę Igliczną. Na turystów odwiedzających wodospad czeka stalowy mostek, z którego można podziwiać wodospad oraz znajdujący się po przeciwnej stronie punkt widokowy. To drugi największy wodospad na Dolnym Śląsku. Wyprzedza go Wodospad Kamieńczyka.
Siklawa nazywana także Wielką Siklawą to wodospad zlokalizowany w Tatrach Wysokich na potoku Roztoka. To najwyższy wodospad w Polsce, który ma aż 65 metrów wysokości. To aż o 14 centymetrów więcej niż wysokość wodospadu Niagara. Na podziwianie wodospadu warto wybrać słoneczny dzień po okresie obfitych opadów deszczy. Wówczas mamy szansę zaobserwować, jak między kroplami tworzą się tęcze. Jakie Polski wodospad warto jeszcze zobaczyć?
Zaskalnik to wodospad, który ma pięć metrów wysokości i znajduje się w województwie małopolskim w Szczawnicy na Sopotnickim Potoku w Beskidzie Sądeckim. Turyści odwiedzany Zaskalnik podkreślają, że jest to bardzo urokliwe miejsce, do którego możemy dojechać samochodem rowerem lub pieszo jednym ze szlaków. Minusem natomiast jest strome zejście, które może być niebezpieczne dla małych dzieci.
Może Ci się też spodobać:
- "Gumowa kaczka" po 10 latach znowu odwiedzi Hongkong. W dodatku pojawi się w doskonałym towarzystwie
- Ulubiona wyspa Agathy Christie jest na sprzedaż. Możesz kupić też dom, w którym pisała kryminały
- Pani Jadwiga pojechała na wakacje all inclusive. Dostała od hotelu dodatkowy rachunek na ponad tysiąc złotych