Idealne miejsca dla pragnących spokoju i samotności. Te plaże nad Bałtykiem są puste nawet w sezonie

Tłumy nad polskim morzem przyprawiają cię o zawrót głowy? Okazuje się, że można ich uniknąć. Jest kilka plaż, o których mało kto wie, dzięki czemu można tam odpoczywać niemalże w samotności. Jakie miejscowości warto wziąć pod uwagę podczas planowania urlopu? Oto nasze propozycje.

Popularne nadmorskie kurorty przyciągają co roku wielu turystów, a ich wciąż rosnąca liczba to dla niektórych ogromny minus. Przeciskanie się pomiędzy parawanami na plaży to dość nieprzyjemna wizja wakacji. Chcesz odpocząć od codziennego hałasu? Poznaj przykłady dzikich plaż w Polsce, na których ciężko uświadczyć drugiego człowieka. 

Zobacz wideo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzikie plaże w Polsce. W tych miejscach tłok i hałas nie będą psuć ci relaksu 

Zanim jednak zdecydujemy się na odpoczynek na jednej z dzikich plaż, warto pamiętać, że nie są one strzeżone oraz kontrolowane przez ratowników. Choć w wielu miejscach nie ma zakazu pływania, to w takim przypadku lepiej odpuścić sobie kąpiel w morzu, gdyż nie wiemy, jakie warunki tam panują. Ponadto w ich pobliżu nie znajdziemy żadnych sklepów oraz barów, dlatego warto wziąć ze sobą wodę oraz jedzenie. Podczas pobytu w Międzyzdrojach dobrym pomysłem będzie spacer brzegiem w kierunki Świnoujścia. Oddalając się od centrum wspomnianej miejscowości, z pewnością znajdziemy miejsce, gdzie można zrelaksować się w spokoju i ciszy. Należy jednak pamiętać, że na plażach należących do Wolińskiego Parku Narodowego obowiązują pewne zasady. W wielu miejscach nie wolno rozbijać parawanów oraz kopać dziur w piasku. Wybierając się tam lepiej o tym pamiętać, aby uniknąć niemałych problemów podczas wakacji

Puste plaże nad Bałtykiem. Wakacje nad Polskim morzem mogą być rajskie

Dzikich plaż nad polskim wybrzeżem jest naprawdę sporo. Wybierając się na jedną z nich, można zaznać prawdziwej ciszy i odpoczynku oraz uniknąć czyichś stóp przy swojej głowie. W tym przypadku warto udać się m.in. na plażę Stilo znajdującą się koło Sasina, przy której znajduje się także latarnia morska. Doceniana jest również plaża w Orzechowie zlokalizowana nieopodal Ustki. W tym miejscu można doświadczyć wyjątkowych krajobrazów, które zapewnia klifowe wybrzeże oraz betonowa latarnia morska sięgająca prawie 250 stopni w górę. Ponadto tłumów można uniknąć, wybierając się na: 

  • dziką plażę w Grzybowie, 
  • dziką plażę Piaski w Krynicy Morskiej,
  • dziką plażę w Chałupach, 
  • dziką plażę w Kopalinie, 
  • dziką plażę w Poddąbiu, 
  • dziką plażę w Rozewiu. 

Wszystkie te miejsca pozwolą na swobodne opalanie bez krzyków i "sąsiadów", jednak przed wycieczką należy zapoznać się z panującymi na nich zasadami, w tym także możliwym zakazem kąpieli w morzu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.