Najtańsze aquaparki w Polsce. Tu czeka cię szalona zabawa na zjeżdżalniach w korzystnej cenie

Aquaparki na całym świecie cieszą się dużym zainteresowaniem. W Polsce również można w ten sposób spędzić czas wolny z rodziną. Niestety często dużym problemem są wysokie ceny biletów wstępu. Okazuje się, że w niektórych miejscach nie trzeba martwić się o swój portfel. Oto kilka najtańszych aquaparków w Polsce.

Aquapark potrafi być świetnym rozwiązaniem na upalne dni. Znajdujące się tam baseny i zjeżdżalnie są szczególnie atrakcyjne dla dzieci lubiących atrakcje wodne. W tego typu miejscach nie powinni się nudzić także dorośli, którzy mogą odpocząć m.in. w strefie SPA. Dzięki temu jest to rozrywka dla osób w dosłownie każdym wieku. 

Zobacz wideo Tak wyglądała budowa pierwszej w Europie obrotowej zjeżdżalni

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najtańsze parki wodne w Polsce. Tutaj ceny nie zwalają z nóg 

Portal "Nowiny24" postanowił wyjść naprzeciw miłośnikom wodnych atrakcji i sprawdzić, jak wyglądają ceny w polskich aquaparkach. Wśród tych najtańszych znalazł się Aquapark Wrocław. Tutaj bilet całodniowy normalny kosztuje 75 złotych, natomiast ulgowy 45 złotych. Istnieje także możliwość zakupu wejściówki rodzinnej w opcji 2+1 lub 2+2, za którą należy zapłacić 199 złotych. W zamian za tę kwotę otrzymujemy możliwość skorzystania m.in. z licznych basenów, strefy dziecięcej, różnego rodzaju zjeżdżalni oraz ciepłego basenu zewnętrznego. Nieco więcej, lecz wciąż nie tak dużo, kosztuje wejście do Parku Wody w Krakowie. Bilet bez limitu czasowego to koszt 86 złotych dla osoby dorosłej oraz 74 złote dla dziecka. Wejściówki rodzinne są sprzedawane w dwóch wersjach, a mianowicie 2+3 za 222 złote oraz 2+4 296 złotych. Tutaj również możemy liczyć na liczne zjeżdżalnie oraz strefę dziecięcą, natomiast starsi odwiedzający mogą skorzystać m.in. z saunarium oraz hydromasaży i biczów wodnych. 

Ile kosztuje wejście do aquaparków w Polsce? Ceny w górach jednak nie takie wysokie

Podczas tegorocznych wakacji zapewne wiele osób odwiedzi polskie góry. Tam również można urozmaicić sobie czas wolny, wybierając się do jednego z dostępnych parków wodnych. Najtańszym z nich jest Aquapark Zakopane, gdzie za bilet normalny należy zapłacić 90 złotych, a za ulgowy 79 złotych. Bilety rodzinne bez limitu czasu to 2+1 za 249 złotych i 2+2 za 279 złotych. W tym miejscu największą atrakcją jest zewnętrzny basen z widokiem na Tatry oraz rwąca rzeka. Dobrą alternatywą są także Termy Chochołowskie, na które obowiązują wejściówki za 105 złotych dla dorosłych oraz 85 złotych dla dzieci. W przypadku biletu rodzinnego 2+1 cena jest identyczna, jak w Aquapark w Zakopanem, lecz opcja 2+2 kosztuje już 299 złotych. Chętni mogą odpocząć w łaźni parowej lub na tarasie widokowym, natomiast miłośnicy aktywnej rozrywki skorzystać na przykład ze zjeżdżalni pontonowej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.