Polska Prowansja pod Krakowem zachwyca turystów z całego świata. Tutaj nasycisz oczy morzem lawendy

Już za chwilę rozpocznie się długi weekend sierpniowy. To idealny moment, aby na chwilę opuścić swoje cztery ściany i sprawdzić, jakie cuda skrywa nasz kraj. Turystów z całego świata przyciąga Polska Prowansja, znajdująca się nieopodal Krakowa. Ogromne pole lawendy to raj dla oczu.

Coraz więcej osób rezygnuje z zagranicznych wycieczek i decyduje się na odwiedziny w równie ciekawych polskich miejscowościach. Niektóre z nich oferują wyjątkowe atrakcje. Jednym z takich miejsc jest tzw. Prowansja w Małopolsce, czyli "lawendowe morze" znajdujące się pod Krakowem. Dlaczego warto je odwiedzić? Tutaj nacieszą się nie tylko oczy. 

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Długi weekend sierpniowy 2023. Polska Prowansja niczym te z południowej Francji 

Wszelkie długie weekendy to świetny moment, aby pomyśleć o krótkim wyjeździe. Aby zobaczyć przepiękne pola pełna lawendy, nie trzeba wsiadać w samolot lecieć aż do południowych rejonów Francji. Kultowa polska Prowansja zlokalizowana 40 km od Krakowa w miejscowości Ostrów z pewnością spełni wszelkie oczekiwania. Lawendowy ogród to jedna z najważniejszych atrakcji w województwie małopolskim, która przyciąga nie tylko turystów z naszego kraju. Spacer między fioletowymi krzewami kwitnącej lawendy to niezapomniane doświadczenie, jednak jest coś jeszcze. Tutaj nie sposób się nudzić. 

 

Weekend we dwoje. Polacy i ich pupile kochają fioletowe pole lawendy 

Spacer z pięknym widokiem to wyjątkowo romantyczna wizja na weekend. W tym przypadku Ogród Pełen Lawendy to aż 3,5 ha przestrzeni do wędrówek, z czego 1,5 ha zajmują same sadzonki. Polska Prowansja gwarantuje jednak nieco więcej wrażeń. W Ostrowie można skorzystać również z innych atrakcji, które nieraz podbijały serca turystów. Tutaj nie sposób nie skosztować lokalnych lodów z lawendy oraz innych "domowych przysmaków". Istnieje także możliwość kupienia sadzonek wielu roślin, jak i suszonej oraz ciętej lawendy, dzięki czemu zapach towarzyszący wycieczce po fioletowym polu można zabrać ze sobą do domu. W ofercie jest również masa gadżetów i pamiątek. Lawendowy ogród otwarty jest w godzinach od 4:00 rano do 21:00 wieczorem. Odwiedzając go pomiędzy 10:00 a 21:00, należy zapłacić 9 złotych, natomiast wybierając się tam w pozostałych godzinach już 18 złotych. Możliwa jest także sesja ślubna w wyjątkowej scenerii. Jej koszt to 90 lub 180 złotych - tutaj również znaczenie ma czas. Jest także dobra informacja dla właścicieli czworonogów. Polska Prowansja pod Krakowem jest przyjazna psom, dlatego to idealne miejsce na wycieczkę w towarzystwie pupila, który z pewnością ucieszy się ze wspomnianego spaceru. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.