To doskonałe miejsca na wyjazd po sezonie. W tych europejskich krajach będzie ciepło nawet jesienią

Gdzie na wakacje w październiku? Okazuje się, że istnieje kilka kierunków, które warto rozważyć przy planowaniu jesiennych wakacji. Co więcej, wcale nie będą one mniej atrakcyjne niż wyjazd w sezonie. Podpowiadamy, które kraje sprawdzą się najlepiej dla osób, które urlop mają wciąż przed sobą.

Choć wiele osób bierze urlop w lipcu i sierpniu, to nie dla wszystkich jest to możliwe. Czasami nawet warto celowo wybrać termin jesienny. Nie będziemy musieli o niego walczyć ze współpracownikami, a i sam wyjazd może być przyjemniejszy ze względu na brak tłumów. Należy jedynie pamiętać, aby wybierać miejsca, które zachwycają przez cały rok.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Malta, wakacje w tym miejscu będą udane. To idealna opcja na urlop w październiku

Wiele miejsc turystycznych największy dochód ma w miesiącach letnich. W znacznie mniejszym stopniu dotyczy to jednak ciepłych krajów, do których należy Malta. Według raportu "Key figures on European business 2023", na który powołuje się "Wprost", noclegi turystyczne w okresie lipiec-sierpień 2022 w tym kraju wynosiły zaledwie 25% wszystkich pobytów w ciągu roku. Dla porównania, średnia dla UE wynosi 33%. Z kolei z danych Międzynarodowego Portu Lotniczego na Malcie wynika, że najwięcej połączeń między Polską a Maltą w 2022 roku było w kwietniu i maju. Spore zainteresowanie było też w grudniu. Co zatem sprawia, że wizyty na Malcie są znacznie bardziej rozłożone na pozostałe miesiące?

Dużą rolę odgrywa tu oczywiście wspomniany już klimat. Na Malcie nawet zimą można się opalać lub brodzić w ciepłej morskiej wodzie. Warto pamiętać jednak, że z powodzeniem można tu też odpoczywać bardziej aktywnie. W tym przypadku wizyta wczesną wiosną lub jesienią będzie wręcz wskazana ze względu na nieco niższe temperatury. Na korzyść Malty niewątpliwie wpływa również duża ilość połączeń, które zapewniają wygodną podróż.

Gdzie na wakacje jesienią? W tych miejscach czeka cię ciepło i brak tłumów

Poza Maltą na jesienne wakacje warto rozważyć też Turcję, gdzie średnia temperatura w październiku wynosi około 21 stopni, choć zdarzają się i wyższe temperatury. Dodatkowo wycieczki do Turcji poza sezonem letnim często są dostępne w promocyjnych cenach. Podobnie wygląda sytuacja w Grecji, która w lipcu i sierpniu jest oblegana przez turystów. Późniejszy wyjazd zapewni nam więc dużo spokojniejszy wypoczynek. W zestawieniu tym nie może zabraknąć także Cypru. Tutaj jesienią utrzymują się nieco wyższe temperatury, choć powinniśmy uniknąć raczej nieznośnych upałów. 28 stopni Celsjusza będzie optymalne dla większości wodnych atrakcji. Ponadto ponownie będzie to okazja do zaoszczędzenia. Jesienią tańsze są oferty biur podróży, a także ceny usług turystyczno-hotelarskich już na miejscu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA