Wiele osób poszukuje pomysłów na wakacyjne wyjazdy w internecie. W ostatnim czasie bardzo pomocna okazuje się platforma TikTok, której użytkownicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, w tym także turystycznymi. Emily, prowadząca konto pod nazwą @londoncitycalling pokazała niedawno, jak świetnie można się bawić w Wielkiej Brytanii. Ta atrakcja od razu zwróciła uwagę miłośników podróżowania.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Atrakcja, o której mowa w najnowszym filmie Emily, to akwedukt i kanał Pontcysyllte, który od początku uznawany był za niezwykle innowacyjny projekt techniczny i architektoniczny. Znajduje się on nieopodal miasta Llangollen i położony jest nad rzeką Dee. Warto zaznaczyć, że powstanie akweduktu i kanału przyczyniło się do potężnego rozwoju gospodarczego regionu północnej Walii. Powstała sieć kanałów umożliwiła szybki transport wielu surowców, a wszystko za sprawą swojej wielkości. Mianowicie, stanowiąca teraz atrakcję turystyczną budowla, ma 307 metrów długości i aż 38 metrów wysokości i składa się łącznie z 19 przęseł, wykonanych z płyt żeliwnych. Tutaj naprawdę można odnieść wrażenie, że poruszamy się po niebie.
Czy wiesz, że w północnej Walii można pływać kajakiem w chmurach?
- słyszymy na nagraniu.
Dziś w tym miejscu można przepłynąć się łodzią bądź kajakiem, a malownicze widoki i uczucie unoszenia się nad ziemią gwarantują niezapomniane wrażenia. W pobliżu znajduje się wiele wypożyczalni sprzętu wodnego, jednak nie każdy może być gotowy na tego typu przejażdżkę.
To nie jest aktywność dla osób z lękiem wysokości
- ostrzega tiktokerka. W tym miejscu jest naprawdę wysoko, dlatego lęk wysokości może być dużą przeszkodą. Co więcej, to świetna opcja nie tylko dla miłośników wodnych atrakcji, ponieważ tuż obok znajduje się również ścieżka dla pieszych. Dzięki temu możliwy jest także wyjątkowy spacer niemalże 40 metrów nad ziemią. Niezwykłość tego obiektu została doceniona nie tylko przez turystów, akwedukt jest również wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.