Tatrzański Park Narodowy zamyka kolejny szlak. Jeśli planowałeś wyprawę, lepiej przejrzyj mapę

Zamknięcie szlaku turystycznego w górach to dla odwiedzających niezbyt dobra wiadomość. Tatrzański Park Narodowy podjął kolejny raz taką decyzję i tym razem zamyka ten popularny szlak. Jeśli wybierasz się w Tatry, lepiej sprawdź mapę przed wyprawą.

Ponowna poprawa pogody w Polsce sprawiła, że Polacy chętniej wyjeżdżają na weekendy i nie tylko, organizując sobie tzw. city breaki. Dobre warunki atmosferyczne to również możliwość wznowienia lub rozpoczęcia prac remontowych, na które zdecydował się Tatrzański Park Narodowy. Niestety, ale podjęto decyzję o zamknięciu pewnego szlaku ze względów bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę panujący remont, który może stwarzać zagrożenie. Jeśli masz w planach wypad w góry, sprawdź dokładnie mapę - być może ten szlak jest aktualnie niedostępny dla turystów. 

Zobacz wideo https://www.gazeta.pl/0,0.html#e=LinkPrLead

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dolina Pięciu Stawów: TPN ponownie zamyka popularny szlak. Powodem jest remont

Tatrzański Park Narodowy na swojej stronie internetowej oraz na social mediach co jakiś czas informuje turystów o ważnych informacjach związanych z wędrowaniem po górach itp. W tym sezonie na szlakach odbyło się wiele remontów, a niektóre z nich jeszcze się nie skończyły lub dopiero co się rozpoczynają. Najświeższe informacje podają, że TPN kolejny raz zamyka jeden z popularniejszych szlaków w Tatrach - jeśli niebawem masz w planach się tam wybrać, sprawdź, czy w ogóle wędrówka po górach będzie możliwa. Zamknięty ma zostać szlak turystyczny z Doliny Gąsienicowej do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Kozią Przełęcz, jednak na szczęście nie potrwa to długo. 

Ze względów bezpieczeństwa 15 i 16 września (piątek i sobota) zamknięty zostaje żółto znakowany szlak turystyczny z Doliny Gąsienicowej do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Kozią Przełęcz (w obie strony). Transport materiałów do prac remontowych na Orlej Perci może stwarzać poważne zagrożenie dla turystów przebywających na szlaku [...]

- czytamy w oświadczeniu TPN na Facebooku. 

Tatry: Zamknięcie kolejnych szlaków nie podoba się turystom. Ich reakcja mówi sama za siebie

Po podaniu do informacji publicznej wiadomości o zamknięciu wymienionych wyżej szlaków, pod postem na Facebooku pojawiły się komentarze - jak można się domyślać - niezbyt zadowolonych turystów. 

Tatrzański Park Narodowy Wy planujecie, my (turyści) też planujemy. Na przyszłość bądźcie poważni z terminem wstawiania takich informacji
Ciężko jest taki komunikat napisać z kilkudniowym wyprzedzeniem?

- komentowali użytkownicy na Facebooku. TPN dbając o bezpieczeństwo odwiedzających woli z pewnością zamknąć szlaki, a my jako turyści musimy się do tego stosować. Jeśli wybierzesz się na wędrówkę w tym terminie do innego miejsca, również zwracaj uwagę na komunikaty i informacje oraz zachowaj ostrożność. Pamiętaj, aby na wycieczkę w góry odpowiednio się ubrać, zabrać ze sobą przekąskę, wodę, telefon i dać znać bliskim dokąd dokładnie idziesz. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.