To jedyna taka atrakcja na świecie. Jeśli wybierasz się do tego kraju, nie możesz jej przegapić

Wybierasz się niebawem na wakacje, a twoim celem jest Malta? Okazuje się, że sporo turystów lubi odwiedzać ten kraj, a wielu z nich nadal nie wie o pewnej atrakcji, którą oferuje. Można zobaczyć tam pozostałości rządów Rzymian czy Fenicjan. To jedyna taka atrakcja na świecie.

Pomimo tego, że wakacje dobiegły końca, wiele osób nadal planuje wyjazdy urlopowe. Jeśli również chcesz gdzieś wyjechać, warto pomyśleć nad Maltą, która oferuje sporo ciekawych atrakcji, a jedna z nich jest bardzo wyjątkowa. To jedyny kraj na świecie, który może pochwalić się takim obiektem. Wybierając się na Maltę, warto się tam udać. 

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk poleciała na rajskie wakacje

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Malta - atrakcje, który nie możesz przegapić. To pierwszy tego typu obiekt na świecie

Malta to wyspiarskie państwo-miasto położone w Europie Południowej, tuż nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się jedynie 81 km od Włoch i co roku wybiera się do niej wielu turystów. Jeśli niebawem również planujesz tam podróż, dowiedz się, co zobaczyć na miejscu oraz z jakich atrakcji skorzystać. Bezsprzecznie warto udać się do niedawno otworzonego podwodnego parku archeologicznego u wybrzeży wyspy Gozo. Na głębokości 105-115 metrów można podziwiać pozostałości rządów Rzymian czy Fenicjan, ale również znajdzie się coś dla osób lubiących nieco bardziej współczesną historię. Wraki samolotów czy bronie z I i II Wojny Światowej to tylko początek. Jak wiadomo, nie dla każdego zwiedzanie na takiej głębokości będzie komfortowe, więc powstało także muzeum wirtualne, które pozwala podziwiać wszystko w sposób zdalny. 

Malta na jesień 2023. Podwodne muzeum to nie wszystko

Malta to idealne miejsce na wakacje - odnajdą się tam osoby lubiące plażowanie, sporty wodne, imprezy oraz zwiedzanie historycznych miejsc. Oprócz podwodnego muzeum, na Malcie warto udać się zatokę Anchor Bay niedaleko wioski Mellieha oraz do wioski Marsaxlokk, gdzie co niedzielę odbywa się tradycyjny targ rybny. Dla osób lubiących motoryzację świetnym punktem będzie muzeum klasycznych samochodów. Osoby, które lubią spędzać czas nad wodą i na plaży, wręcz powinny udać się do Comino - jest to najmniejsza wyspa należąca do archipelagu Wysp Maltańskich, gdzie znajdują się dwie Laguny, na których często odbywają się imprezy w wodzie. Jeśli lubisz zwiedzać oraz poznawać historię, udaj się na Katakumby oraz krypty Św. Pawła i Agaty w Rabacie, gdzie istnieje możliwość wynajęcia przewodnika. Mimo tego, że Malta to mała wyspa, jak widać, oferuje naprawdę wiele atrakcji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA