Klienci polskich hotelów domagają się "M jak Miłość". Ich wymagania to puszka pandory

Choć wakacje już dawno za nami, polskie hotele wcale nie narzekają na brak gości. Już za chwilę rozpocznie się tzw. sezon zimowy, a wraz z nim pracownicy różnego rodzaju noclegowni będą musieli stawić czoła konkretnym wymaganiom klientów. Niektóre potrafią być naprawdę szokujące.

Okres świateczno-sylwestrowy wielu Polaków spędza w górach. Zakopane cieszy się dużym zainteresowaniem, co raczej nikogo nie powinno dziwić, ponieważ to właśnie tam od wielu lat odbywa się jedno z najpopularniejszych wydarzeń związanych ze świętowaniem Nowego Roku. W tym czasie oczekiwania są duże, ponieważ w grę wchodzi także świąteczna kolacja. Spędzając ten wieczór poza domem, hotelowi goście mają sporo wymagań. Jak sobie to wyobrażają? Lista próśb potrafi być naprawdę długa. 

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tak wyglądają oczekiwania hotelowych gości. Indywidualna dieta to nie wszystko 

O oczekiwaniach klientów w tym wyjątkowym czasie opowiedział Karol Wiak, rzecznik serwisu Nocowanie. Choć wiele mówi się o tym, że Polacy zaczęli oszczędzać, to wciąż nie brakuje osób, które decydują się na nocleg z nutką luksusu. To właśnie ta grupa ma największe oczekiwania wobec hoteli, w których dokonują rezerwacji. Wśród próśb przewija się temat specjalnych diet, także w kontekście wigilijnej kolacji

Normą są już wysokie wymagania dietetyczne. Turyści oczekują pieczywa bezglutenowego, wegańskich wędlin, certyfikowanych produktów ekologicznych, niektórzy nawet dań przygotowywanych z uwzględnieniem różnych potrzeb zdrowotnych. Z kolei goście planujący święta na wyjeździe bardzo dokładnie dopytują o wigilijne menu. Najczęściej chcą, żeby było tradycyjne, jak w domu rodzinnym, ale zdarzają się prośby o nowoczesną wersję świątecznych potraw

- tłumaczy Karol Wiak, cytowany przez serwis Turyści. Hotelowi goście chcą również mieć swój aktywny udział w przygotowaniach, ponieważ liczą na choinki, które sami mogą udekorować. Ważna dla nich jest także muzyka na żywo oraz kolacja w licznym gronie. 

O co proszę klienci w hotelach? Nie chcą przegapić żadnego odcinka "M jak miłość" 

Na liście wymagań jest również opiekunka do dzieci, instruktorzy jazdy na nartach dla najmłodszych, animator przebrany za świętego Mikołaja oraz liczne atrakcje, które mają umilić im pobyt. W Zakopanem dużym zainteresowaniem cieszą się także kuligi, dostęp do skuterów śnieżnych oraz imprezy z ogniskiem. Choć próśb jest sporo, to i tak największą uwagę przykuwają te najmniej standardowe. Wiele osób uwielbia podróżować ze swoimi pupilami, lecz te muszą mieć zapewnione odpowiednie jedzenie, specjalne posłanie, dodatkową pościel oraz opiekę w trakcie nieobecności właścicieli. W przypadku niektórych osób można mówić także o wymaganiach dotyczących specjalnych materacy w łóżkach, jak i dostępu do ulubionych seriali, takich jak "M jak miłość". Wygląda na to, że urlop to jedno, ale przegapienie najnowszego odcinka to drugie. 

Więcej o: