Nie musisz jechać w Alpy na narty. Te polskie trasy zachwycają początkujących i doświadczonych narciarzy

Gdzie na narty w grudniu w Polsce? Miesiące sportów zimowych zbliżają się wielkimi krokami. W Tatrach spadł już śnieg, więc to dobry moment, by zacząć planowanie wyjazdów. Podpowiadamy, które kierunki warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli na narty wybieramy się całą rodziną.

Narty są jednym z najpopularniejszych sportów zimowych, a polska infrastruktura narciarska stale się rozwija, by sprostać rosnącemu zainteresowaniu miłośników aktywnego wypoczynku. Warto zatem rozważyć wyjazd na narty w Polsce, zanim zaczniemy przeglądać zagraniczne oferty. Może okazać się, że polskie góry mają sporo do zaoferowania. Co ważne, odpowiednie propozycje znajdziemy tu niezależnie od stopnia naszych umiejętności jazdy.

Zobacz wideo Wybierasz się w góry? Bądź ostrożny i sprawdź, jak się przygotować

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najlepsze stoki narciarskie w Polsce. Ranking, z którym warto się zapoznać

Pierwszą pozycją w zestawieniu najlepszych stoków narciarskich w naszym kraju jest Kasprowy Wierch będący jednym z najdłuższych w Polsce. Odznacza się on niepowtarzalnym klimatem, który w pewnym stopniu przypomina Alpy, a jednocześnie ma w sobie swojski element. Co ciekawe, szczyt ten jako pierwszy w polskich górach posiadał profesjonalne narciarskie trasy. Na uwagę narciarzy na pewno zasługuje też Szklarska Poręba, czyli największy ośrodek w Karkonoszach. Znajdziemy tu szeroki wybór tras dostosowanych do różnych użytkowników. Wśród nich wyróżnia się wyciąg "Ściana",  który ma 1390 metrów, przy czym różnica poziomów wynosi tam aż 434 metry. Ciekawą propozycją jest także Czarna Góra, która charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem terenu, ale znajdziemy tu też stoki odpowiednie dla początkujących. Szczyrk z kolei to niewielka miejscowość, gdzie czeka na nas m.in. trasa z certyfikatem FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej). Jako ciekawostkę warto dodać, że Szczyrk szczególnie upodobał sobie prezydent Andrzej Duda.

Gdzie najlepiej na narty w Polsce dla początkujących? W te miejsca wybierz się z rodziną na białe szaleństwo

Omawiając miejsca idealne na rodzinny wyjazd na narty, nie można pominąć Białki Tatrzańskiej, która od lat jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc przez polskich narciarzy. Wyjazd tutaj to gwarancja dobrych warunków do zjazdów, ponieważ ośrodek jest wyposażony w jeden z najnowocześniejszych systemów naśnieżania stoków. Całkowita długość tras zjazdowych to ponad 16 kilometrów. Ciekawą propozycją jest również Zieleniec Ski Arena w Zieleńcu, czyli sieć narciarskich ośrodków na terenie Gór Bystrzyckich i Orlickich. Wejście do nich umożliwia zakup jednego karnetu. Kolejny popularny ośrodek świetnie dostosowany do początkujących i zaawansowanych to Wisła. Od kilku lat funkcjonuje tu karnet Wiślański SkiPass, umożliwiający skorzystanie z aż 12 ośrodków narciarskich. Na koniec należy wspomnieć o Wierchomli, która poza szerokimi i komfortowymi trasami wyróżnia się specyficznym mikroklimatem. Dzięki niemu śnieg w tym rejonie utrzymuje się od listopada do kwietnia, a temperatura jest stale mniej więcej o cztery stopnie niższa niż w innych miejscowościach.

Więcej o: